Sestdiena, 29. aprīlis, Vilnis, Raimonds, Laine LV | EE | RU | EN | DE
Limbažu Galvenajā bibliotēkā skatāma rotu izstāde “Pirmatnējās sievišķības spēks”
ziņa publicēta 04.10.2016izdrukas versija

Limbažu Galvenajā bibliotēkā no 3. līdz 29. oktobrim apskatāma Lunas Vitas rotu izstāde “Sievišķības pirmatnējais spēks”. Laipni aicinām izmantot iespēju tikties ar pašu mākslinieci 29.oktobrī plkst. 13.00 pasākumā “Rotas – sievišķības un identitātes simbols.”

Luna Vita ir rotaslietu un tērpu dizainere, vairāku zīmolu autore. Savā dzīves laikā izmēģinājusi darīt ļoti daudz un dažādas lietas: gan strādājusi algotu darbu, gan pati vadījusi uzņēmumu, gan darbojusies sociālajā sektorā, bet savu būtību un aicinājumu atradusi tikai pēc ilgiem meklējumiem.

Pati autore par izstādi saka tā: “Sieviete nav iedomājama bez rotām. Droši vien uz pasaules nav sievietes, kas kaut reizi nebūtu izgreznojusi sevi ar kādu rotu. Interesanti, ka rotaslietas radās, pirms vēl cilvēks bija izgudrojis apģērbu. Vēsturiski rotas bija kā vizītkarte, kā logs, kas ļāva ielūkoties to valkātāja identitātē un dzīves gājumā.

Lai gan ikdienā rotas mums kalpo vairāk kā greznumlietas, tomēr arvien vairāk vērojama tendence atgriezties pie senajām vērtībām un integrēt tās mūsdienu kultūrā.”

Krāšņā un daudzveidīgā rotu ekspozīcija iepazīstina mūs ar dažādiem etniskajiem stiliem, kas ir savdabīgi un atšķirīgi gan krāsu, gan faktūru, gan izmantoto materiālu ziņā.

Ekspozīcijā redzamas gan pašas mākslinieces radītās rotas, gan arī autentiskās rotas no mākslinieces privātās kolekcijas, kas nākušas no Āfrikas, Indijas, Tibetas, Afganistānas un citiem austrumu reģioniem.

Etniskās rotas, lai arī tās būtu izsmalcinātas un krāšņas kā austrumos, krāsainas un neparastas kā Āfrikā, raupjas un apjomīgas kā Nomadu ciltīm, vienmēr ir kalpojušas tam, lai izceltu un pasargātu sievietes būtību un skaistumu. Sievišķība, kas ir tik smalka, trausla un maiga, bet tajā pašā laikā ārkārtīgi stipra un varena, tika uzskatīta par ļoti īpašu, vērtīgu un sargājamu.

Mūsdienu sievietes bieži vien ir aizmirsušas par savu patieso spēku, savām zināšanām, par savu sievišķo būtību un sūtību, tāpēc izstādes mērķis ir ne tikai iepazīstināt apmeklētāju ar etnisko rotu daudzveidību, bet arī savā veidā atgādināt par tiem dārgumiem, kas ir atrodami katras sievietes būtībā.

Tādēļ izstādes noslēgumā laipni aicinām uz tikšanos, lai šīs un vēl citas rotas varētu sajust, aptaustīt un pielaikot klātienē, un klausītos mākslinieces stāstījumā par viņas pieredzi, to, kā attīstīt savu ideju, kur ņemt motivāciju un iedvesmu, kā nepadoties un noticēt sev!Informāciju sagatavoja:
‍Aiga Evertovska
‍Limbažu Galvenās bibliotēkas
‍Klientu apkalpošanas centra
‍galvenā bibliotekāre
‍Tālrunis: 64070710; 26382838; 29125399
‍Epasts: aiga.evertovska@limbazi.lv
‍www.limbazubiblioteka.lv

 

 

 
Limbažu tūrisma informācijas centrs
Limbaži, Torņa iela 3 | Tālr.: +371 64070608 | Mob.: +371 28359057 | e-pasts: tic@limbazi.lv | skype: visitlimbazi
Meklēšana

 
 Starptautiskais akordeonistu festivāls
 Koncertizrāde ģimenēm Brīnumskapja Dziesmubildes Ziemassvētkos
 Limbažu Galvenajā bibliotēkā skatāma foto izstāde par Namībiju
 
« »
P.O.T.C.P.S.Sv.
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Copyright © 2011  Limbažu TIC. All rigts reserved. Created by MB Studija »