Trešdiena, 17. augusts
Vārda dienas: Vineta, Oļegs

Ainažu Jūrskolas muzejs

Kompaktā un idilliskā pilsēta Ainaži ir visas Latvijas jūrniecības šūpulis. Pašā šūpuļa centrā šobrīd atrodas senās latvju jūrniecības slavas liecinieks - Ainažu jūrskolas muzejs. Šeit klases telpā pie tāfeles muzeja viesus vēlīgi sagaida pats senās jūrskolas priekšnieks, pēc tautības zviedrs, kapteinis Kristiāns Dāls. Daudz gan viņš pats nerunā - kā zinām, vaska figūras nav diez ko runātīgas.

Šeit sapratīsi  kā piekrastes zvejnieku ciemos būvēja un laida ūdenī senos buriniekus un kā mūsu jūrnieki ar tiem devās tālajās pasaules jūrās un okeānos. Ainažu kartes, plāni, jūrskolnieku diplomi, mācību pieraksti, grāmatas, fotogrāfijas, navigācijas instrumenti, burukuģu būves rīki un jūrnieku sadzīves priekšmeti ļaus sajust kapteiņa garu sevī. 

Tā īpašā sajūta, kas pārņem katru, kas atstāj šo mazo, viesmīlīgo muzeju, ir lepnums par latvju tautas slaveno jūrniecības pagātni un par tās stiprajiem un drosmīgajiem jūras braucējiem. Tagad tik doties kārtīgā izziņas pastaigā pa Ainažiem, lai ieelpotu senās jūrniecības atstātās pēdas visā pilsētā.

Ieejas maksa: 

Skolēniem - 1.00 €

Studentiem, pensionāriem -  1.50 € 

Pieaugušajiem - 2.00 €

Ģimenes biļete (1 - 2 pieaugušie un 1 un vairāk bērnu līdz 18 gadu vecumam) - 4.00 €

Gida pakalpojumi - 6.00 € ( svešvalodā - 10.00 € )

Papildus informāciju ekskursijas cenām skatīt mājaslapā. 

  AtpakaļPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

Mājas lapa izveidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA), nr. CB110, ietvaros.