Piektdiena, 24. maijs
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone

Eiropas kultūras mantojuma dienā iezīmē Limbažus pasaules kartē OpenStreetMap

15. septembris, 2018.
Katru gadu septembra otrajā nedēļas nogalē tiek atzīmētas Eiropas Kultūras mantojuma dienas. Francijā aizsāktās tradīcijas ietvaros pasākumi notiek visā Eiropā. Ar mērķi mudināt atklāt un iepazīt Eiropas kultūras mantojumu un stiprināt piederības izjūtu kopīgai Eiropas telpai šis gads pasludināts par Eiropas Kultūras mantojuma gadu. Limbaži ir daļa no Eiropas kultūras ceļa “Hansa” un pilsētas vēsturiskais centrs unikāls ar savu plānojumu jeb radiālo ielu tīklu, kas veidojies jau viduslaikos-1385. gadā pēc pilsētas aizsargmūra uzcelšanas. Aicinām piedalīties, lai iezīmētu Limbažus pasaules kartē! Tikšanās vieta:

15. septembris, pl.10, Limbažu Galvenajā Bibliotēkā, Limbažos, Parka ielā 23.

Kas ir OpenStreetMap?

OpenStreetMap (OSM) karte un dati ir pieejami internetā (http://osm.org) un to var izmantot bez maksas. Šī karte tiek veidota pēc tādiem pašiem principiem kā Vikipēdija – to kopīgiem spēkiem brīvprātīgi rada un uzlabo sabiedrība. OSM kartes priekšrocība ir iespēja to operatīvi rediģēt. OpenStreetMap ir vispasaules brīvprātīgo projekts, kas dibināts 2004. gadā. OpenStreetMap karti un datus plaši izmanto pasaulē labi zināmos projektos kā Geocaching, Foursquare, u.c., mobilajās lietotnēs MAPS.ME un Osmand. OpenStreetMap ir attīstījies un šobrīd ir vislabākā atvērtā ģeogrāfisko datu kopa.

Kā notiek karšu zīmēšana?

OSM kartēšanas pasākumā būs iespēja gan radīt karti, gan doties kopīgā pastaigā pa Limbažiem. Kopīgi iepazīsimies ar OpenStreetMap, sadaloties grupās, izstaigāsim Limbažu vecpilsētu, lai iegūtu aktuālos datus un ievietosim tos datu sistēmā, palīdzot Limbažiem un ikvienam tās uzņēmumam, iestādei un apskates objektam kļūt pamanāmam!

Svarīgi!  Tā kā pasākums paredz aktīvu līdzdarbošanos, tad vēlams ērts apģērbs. Kā arī datu saglabāšanai tiks izmantotas telefona lietotnes, tādēļ aicinām ierasties ar “uzlādētiem” telefoniem. Lūgums ģērbties atbilstoši laikapstākļiem.

Brīnišķīga iespēja ikvienam iesaistīties:

·      Limbažniekiem un pilsētas viesiem– iezīmē un dalies ar labākajām vietām pilsētā;

·      Uzņēmējiem– iezīmē savu uzņēmumu kartē (darbnīcu, veikalu, kafejnīcu, u.c.)

·      Skolēniem, kas vēlas darīt ko patiesi interesantu un pilnveidot savas zināšanas

·      Studentiem, kuriem dati nepieciešami studiju/biznesa izstrādes procesā

Informācija par pasākumu:
Limbažu novada tūrisma informācijas centrs, Limbažos, Torņa ielā 3, tālr.  64070608

Pasākuma organizatori:
SIA SunGis, Limbažu novada tūrisma informācijas centrs

Atbalsta: Limbažu Galvenā bibliotēka

Aktivitāte notiek Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” ietvaros ar Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējumu.  AtpakaļPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

Mājas lapa izveidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA), nr. CB110, ietvaros.