Piektdiena, 16. aprīlis
Vārda dienas: Mintauts, Alfs, Bernadeta

Bērniem

rediģēts: 30.05.2017
Andrusu dzimtas etnogrāfisko priekšmetu kolekcija

Adrese:Melngaiļi, Vidrižu pag.
Kolekcija atrodas blakus Emiļa Melngaiļa muzejam - bijušajā Igates magazīnā. Te iespējams apskatīt neskaitāmus aizgājušo laiku sadzīves priekšmetus, darbarīkus, instrumentus, greznumlietas – visu, kas kādreiz bijis nozīmīgs. Katram no tiem ir ne tikai savs nosaukums, ko cilvēki bieži vien pat nezina, bet arī savs stāsts.

rediģēts: 30.05.2017
Briežu dārzs Kārlēni

Adrese:Pīlāgkalni, Katvaru pag.
Staltbriežu un dambriežu šķirnes saimniecība. Vairāk nekā 50 dzīvnieku 20 ha lielā platībā. Ieteicamā sezona apskatei maijs - oktobris.

rediģēts: 30.05.2017
Dzejnieku Bārdu dzimtas muzejs Rumbiņi

Adrese:"Rumbiņi", Katvaru pagasts, LV-4061
Muzejs iepazīstina ar Bārdu dzimtu. Bērniem tiek piedāvāts izglītojošais darbs muzeja ekspozīcijās - iepazīšanās un pētnieciskais darbs ar krājumu, senu rokrakstu pētīšana, lasīšana un analīze. Praktiska darbošanās ar seniem zemnieku darbarīkiem, siena talkas.
Piedāvā: piknika vieta, bērnu rotaļu laukums

rediģēts: 30.05.2017
Dziļezera - Riebezera taka

Adrese:Limbažu pag.
Taka ved pa šauru zemes strēli, kas atdala divus, garenas formas ezerus un vietām ir tikai 4 m plata, kā arī gar Riebezera austrumu krastu pa Latvijā reto ošu mežu.

rediģēts: 30.05.2017
Filca radošā darbnīca

Adrese:Mūru iela 21, Limbaži
Vēsturiskajā Filca fabrikas ēkā jūs sagaidīs zinošs biedrības Limbažu Filcs pārstāvis un nodos prasmes filca suvenīru darināšanā. Piedāvājam skolotāja pavadībā pašam radīt filca ziedu, ābolu vai glezniņu.

rediģēts: 30.05.2017
Ingrīdas Žagatas keramikas darbnīca "Cepļi"

Adrese:Skultes pagasts, Dunte.
GPS: lat: 57.826109; lon: 24.392395
Radošā darbnīca «Cepļi» piedāvā veidošanas nodarbības berniem no 1½ gada un pieaugušajiem.

rediģēts: 30.05.2017
Lauču akmens

Adrese:Skultes pag
Bērni var mērīties pie vairāk nekā 2 m augstā un aptuveni 70 t smagā jūrakmeņa, saukta arī par Akmeņu karali. Šis ne tuvu nav lielākais akmens Latvijā, taču neparasta un eleganta ir tā ierašanās skaistajā Vidzemes pludmalē. Šo smago akmeni no jūras ar milzu spēku izstūma ledus 1853. gada pavasarī. Bet krietni senāk ledājs akmeni atrāva no klints Somijas dienvidos - tātad savulaik tas pabraucis garām tagadējai Igaunijai.

rediģēts: 30.05.2017
Meža muzejs un izziņas taka

Adrese:Ķirbiži, Viļķenes pag.
Ziemeļlatvijā vienīgais meža muzejs. Tā 4 zālēs apmeklētāji var iepazīties ar apkārtnes mežu floras un faunas bagātībām – aizsargājamiem augiem, medību trofejām, zvēru un putnu izbāzeņiem, ar meža apsaimniekošanas darbarīkiem. Savukārt Ķirbižu meža izziņas takas garumā var mācīties pazīt Latvijas mežu raksturīgākos kokus, krūmus un augus un sastapties ar dažādiem nostāstiem apvītiem interesantiem objektiem.

rediģēts: 30.05.2017
Spēkozolu pārgājiens

Adrese:Brīvdienu māja Medņi, Vidrižu pag.,
Koku, tāpat kā cilvēku, var iepazīt, tikai tiekoties un pavadot kopā laiku. Lai sajustu latviešu svētāko koku – ozolu - spēku, saņemtu viņu enerģiju, iedvesmu un mieru, piedāvājam doties Spēkozolu pārgājienā.

rediģēts: 30.05.2017
Viesu māja Purmaļi

Adrese:Purmaļi, Limbažu pag.
Ģimenēm ar bērniem piedāvājam pavadīt piepildītu, veselīgu atpūtu lauku vidē par īpaši pievilcīgu cenu darba dienās. Ja nakšņosiet Purmaļos, mēs palīdzēsim saplānot brīvdienas tieši jums. Piedāvājam latvisku pirti ar sezonai atbilstošiem pārsteigumiem – bērzu, ievu, ceriņu un kastaņu slotiņām, bērzu sulas, zāļu tējas, gardas zupas pagatavošanu uz ugunskura, kājinieku pārgājienus ar ģeogrāfisku un kultūrvēsturisku ievirzi, izmēģināt spēkus orientēšanās sportā un veselīgas lauku brokastis.
Piedāvā: naktsmītnes, ēdināšana (pēc pieteikuma), telpas semināriem (vietu skaits 1), telpas svinībām (vietu skaits 1), pirts, piknika vieta

rediģēts: 30.05.2017
Zaķu goba

Adrese:Viļķenes pag., pie ceļa Limbaži - Pāle
Dižkoks ar 5,65 m apkārtmēru - koks ir grubuļains, ļoti vecs, un tajā izveidojies vairāk nekā metru liels dobums, pie kura noteikti vērts nofotografēties.

rediģēts: 30.05.2017
z/s „Sautlāči”

Adrese:Vidrižu pagasts, Vidriži
GPS: lat: 57.433124; lon: 24.667053
Saimniecībā var satikt šinšillas. Bērniem pastāsta par zvēriņu dzīvesveidu, ir iespēja pabužināt mīkstos kažociņus. Blakus šinšillām mitinās paipalas, kas dēj raibas oliņas.

rediģēts: 29.11.2018
Limbažu Lielezera pludmale un dabas taka

Adrese:Izveidota Limbažu Lielezera ZA galā, 3.6 kilometru garumā.
GPS: lat: 57.503628; lon: 24.721169
Takai izdalītas teritorijas ar atšķirīgu labiekārtojuma līmeni. Ezeru ziemeļu galā izbūvēts putnu novērošanas tornis. Izbūvēts bērnu rotaļu laukums, labiekārtotas atpūtas vietas, izveidota laivu piestātne. Pāri Donaviņai izveidots gājēju tiltiņš
Piedāvā: naktsmītnes, piknika vieta, peldvieta, laivu noma (7), ūdensvelosipēdu noma (10), makšķerēšana, laukums sporta spēlēm, bērnu rotaļu laukums, dabas taka, pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

rediģēts: 30.05.2017
Limbažu muzejs

Adrese:Burtnieku iela 7, Limbaži
Pirmajā zālē mājiņās, kas veidotas uz pusi mazākas nekā īstās, var ielūkoties pa lodziņu senajās limbažnieku istabās un darbnīcās. Skolas stūrī otrajā zālē izmēģināt roku, rakstot ar grifeli uz tāfeles, kā arī izciest skolotāju uzlikto sodu, tupot uz kaltēto zirņu maisa.

rediģēts: 30.05.2017
Vecais ugunsdzēsēju depo

Adrese:Torņa iela 3, Limbaži
GPS: lat: 57.51656; lon: 24.718788
Mazākie depo apmeklētāji visvairāk priecājas par iespēju sēdēt pie ugunsdzēsēju mašīnas stūres. Ir iespējams fotografēties ar ugunsdzēšanas atribūtiku- cepurēm, sļūtenēm.

rediģēts: 24.05.2016
Viduslaiku pilsdrupas

Adrese:Burtnieku iela 7, Limbaži
Iespēja uzkāpt skatu tornī un iejusties pils sarga lomā.
Piesakies jaunumiem

Mājas lapa izveidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA), nr. CB110, ietvaros.