Otrdiena, 7. aprīlis
Vārda dienas: Zina, Zinaīda, Helmuts

Katvaru muižas parks

Pie muižas, ezera pusē, izveidoja skaistu regulāra itāļu stila parku ar speciāli veidotām terasēm. Parks piekļaujas Katvaru ezeram, kurš ir 1 km garš un apmēram 5 m dziļš. Pašlaik muižas parks ir 22 ha kopplatībā un ar 25 eksotiskām koku sugām. Muižas parkā uzņemtas Rīgas kinostudijas filmas "Tās dullās Paulīnes dēļ" un "Tauriņdeja" , kā arī 2018. gadā uzņemtā spēlfilma "Bille".

Piedāvā: peldvieta
Adrese: Katvaru pag., Katvari
GPS: lat: 57.567231; lon: 24.749794

Adrese: Katvaru pag., Katvari.


Muižas ēkas priekšā esošajā parādes laukumā apstādījumu vietā 1970.gadā iekārtots sporta laukums, bet viss pārējais parks ar kokiem un stādījumiem pamatā saglabāts to sākotnējā izskatā. Interesantas ir liepu alejas, no kurām pati grandiozākā ir augšējās terases 400-gadīgo, 4-5m resno un līdz 40m garo milzu liepu aleja. Neaizmirstamākais no visiem Katvaru parka stādījumiem ir liepu ziemeļu labirints ar ļoti īpatnēji veidotām liepām, caur kuru lapotni vasarās nav saskatāmas debesis. Te uzņemti skati kinofilmām „Tauriņdeja”un „Tās dullās Paulīnas dēļ”. Parkā ezera krastā netālu no Katvaru speciālās internātpamatskolas atrodas piemiņas zīme Katvaru pagasta represētajiem iedzīvotājiem. Akmenī iekalti vārdi: „Es sapni par Dzimteni pagalvī likšu”.

  AtpakaļPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

Mājas lapa izveidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA), nr. CB110, ietvaros.