Trešdiena, 8. februāris
Vārda dienas: Česlavs, Aldona

Partneris projektā GREEN HERITAGE

Limbažu novada pašvaldība ir iesaistījusies kā projekta partneris Vidzemes tūrisma asociācijas iniciētā projektā GREEN HERITAGE. Programmas galvenais mērķis ir kopīgas attīstības aktivitātes veicināšana, lai sekmētu reģionu konkurētspēju, balstoties uz Eiropas Savienības un Krievijas pārrobežu sadarbības sniegtajām iespējām. Tās mērķis ir plašo robežu teritoriju padarīt par pievilcīgu vietu gan tās iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem, veicot aktivitātes, kas uzlabotu dzīves līmeni un palielinot uzņēmumu investīciju iespējas.

Projekta ietvaros tiks veicināta arī kultūras pasākumu organizēšanu parkos, ar mērķi piesaistīt pēc iespējas vairāk apmeklētāju un popularizētu vietējos ražotājus un amatniekus, vienlaicīgi saglabājot tradicionālās prasmes, kas ir ikviena novada neatņemams vēsturiskais mantojums. Liela uzmanība tiks veltīta projektā iesaistītās teritorijas popularizēšanai kā bagātīgam kultūras un vēsturiskā mantojuma tūrisma galamērķim. Tiks izstrādāts arī kopīgs tūrisma maršruts pa visām trijām valstīm un izdota jauna tūrisma karte. 

Projekta plānotās aktivitātes paredz izstrādāt tehnisko dokumentāciju tālākai muižu parku attīstībai, stiprināt sadarbību un pieredzes apmaiņu starp ainavu dizaineriem, vēsturniekiem, dārzu speciālistiem, muižu kompleksu saimniekiem un apsaimniekotājiem, lai veicinātu parku atjaunošanu.

‍Projekts tiek īstenots Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros un tā līdzfinansējums 267 384,60 Euro jeb 187 918,97 Ls, bet kopējais projekta budžets – 297 094,00 Euro jeb 208 799,85 Ls apjomā. Projekta vadošais partneris Vidzemes Tūrisma asociācija (Latvija), bet partneri - Gulbenes novada dome (Latvija), Ļeņingradas reģiona valsts kultūras budžeta iestāde "Muzeju aģentūra" (Krievija) un Rapinas novada pašvaldība (Igaunija).


Plašāka informācija par projekta aktivitātēm šeit

‍ 
« Atpakaļ
  AtpakaļPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

Mājas lapa izveidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA), nr. CB110, ietvaros.