Trešdiena, 8. februāris
Vārda dienas: Česlavs, Aldona

Partneris veloprojektā Central Baltic Cycling

Limbažu novada pašvaldība ir iesaistījusies kā Vidzemes tūrisma asociācijas partneris projektā "Central Baltic Cycling".
Ar katru gadu velosipēds iekaro arvien lielāku popularitāti aktīvās atpūtas piekritēju, tūristu un arī dabas draugu vidū. Taču, lai šī pārvietošanās veida izmantošana būtu ērta un droša, jāievēro vairāki priekšnosacījumi, svarīgākie no tiem ir atbilstoša infrastruktūra un saskaņots maršrutu tīkls. Lai attīstītu velokultūru Centrālbaltijas teritorijā, Zemgales Plānošanas reģions sadarbībā ar partneriem Latvijā, Igaunijā, Somijā un Zviedrijā uzsācis projekta „CentralBalticCycling". 

Projekta galvenā iecere ir aicināt tūristus apceļot Baltijas jūras piekrastes valstis, piedāvājot neaprobežoties ar galvaspilsētu un apskatīt arī attālāku reģionu piedāvājumu ceļotājiem. Tā kā projekta ieviešanas gaitā tiks veikta gan pašreizējās situācijas analīze, gan apzināts velotūrisma iespēju potenciāls, gan arī attīstīti jauni tūrisma produkti, šī vienlaicīgi ir lieliska iespēja attīstīt tūrisma uzņēmējdarbību projektā iesaistītajos reģionos.

Projekta galvenais ieguvums ir kopīga velomaršrutu tīkla izveidošana, kas dos iespēju tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem izmantot jaunas velotūrisma iespējas projekta partneru teritorijās. Svarīgi, ka partneru loks ir gana daudzveidīgs - gan reģionu pārvaldes administrācijas, gan reģionālas tūrisma asociācijas, gan tūrisma informācijas centrs. Latviju projektā pārstāv Zemgales Plānošanas reģions, Vidzemes un arī Kurzemes Tūrisma asociācija, kā arī Jelgavas Reģionālais tūrisma informācijas centrs. Triju Latvijas reģionu iesaistīšanās projektā sekmēs līdzsvarotu velokultūras popularizēšanu un attīstīšanu visā valsts teritorijā. Vairākās pašvaldībās Latvijā tiks izstrādāta tehniskā dokumentācija veloceliņu izbūvei nākotnē, kā arī uzstādītas velomaršrutu norādes zīmes. Savukārt Kurzemē plānots attīstīt arī jaunu tūrisma produktu - „Train&Bike", kas ļaus velotūristiem ērti ceļot arī ar vilcienu.

Bez Latvijas pārstāvjiem, projektā piedalās arī nevalstiskā organizācija „Rietumigaunija tūrisms" (Igaunija), Pargas pilsētas pašvaldība (Somija) un Orebro pilsētas pašvaldība (Zviedrija).Projekts „CentralBalticCycling", jeb pilnajā nosaukumā „Velomaršrutu tīkla attīstība un uzlabošana Centrālbaltijas teritorijā" tiek realizēts Centrālās Baltijas programmas INTERREG IV A ietvaros, tā kopējais budžets ir 1 497 889 eiro no kuriem 1 161 001eiro līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Projekta ietvaros notikuši vairāki pasākumi arī Limbažu novadā

CBC VelobrauciensSaulkrasti - Igate - Bīriņi - Limbaži. 03.08.2013./ Foto

Tematiskais darba seminārs Bīriņu pilī 17.10.2012/Raksts/Foto

Darba semināra "Meža Salās" par velotūrisma maršrutu veidošanas pieredzi Eiropā un Latvijā 23.05.2012/Prezentācijas/Foto

‍ Plašāka informācija par projekta aktivitātēm šeit


« Atpakaļ
  AtpakaļPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

Mājas lapa izveidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA), nr. CB110, ietvaros.