Trešdiena, 8. februāris
Vārda dienas: Česlavs, Aldona

Tūrisma takas izveide no Limbažiem līdz Limbažu pagasta Lādezeram

Taka nodrošinās Limbažu pilsētas un pagasta iedzīvotājiem atbilstošu infrastruktūru brīvā laika pavadīšanai dabā- sportošanai, pārgājieniem, nūjošanai, ziemā slēpošanai pastaigām, lai droši pārvietotos ar velo.  
 


No Limbažiem virzienā uz Katvariem ir pamesta dzelzceļa līnija, kur vilciena kustība posmā uz Aloju uz laiku slēgta kopš 1997. gada un pilnībā uz Limbažiem pātraukta 1999. gadā, visā posmā demontētas vilciena sliedes.

Projekta apraksts un tā nepieciešamība: Ņemot vērā jau esošo plūsmu, interesi par brīvā laika pavadīšanu pilsētas iedzīvotājiem un tūrisma taku trūkumu ap pilsētu, jaunas tūrisma takas izveidošana virzienā no Limbažiem līdz Limbažu pagasta Lādes ezeram ir nozīmīgs ieguldījums brīvā laika un aktīvās atpūtas infrastruktūras veidošanai. 

Projekta sagaidāmie rezultāti un ietekme: Īstenojot projektu tiek izveidota tūrisma taka no Limbažiem līdz  Limbažu pagasta Lādes ezeram, kopumā ap 9,1 km gara, 4 m plata. 

Takas izveide dos iespēju savienot pilsētu ar Lādes  ezera tūrisma infrastruktūru un piedāvājumu- laivu nomu, makšķerēšanu, pārvietošanās trasē ir droša ģimenēm ar bērniem, jo nav paralēlās auto kustības. Ziemā posmu varēs izmantot slēpošanai, bez sniega periodā taka piemērota nūjošanai, skriešanai, velobraukšanai. 

‍2014. gadā pašvaldība ar ELFLA piešķirto finansējumu realizēja pirmo dzelzceļa līnijas attīrīšanas posmu no Limbažiem līdz Katvaru ezeram. 3 gadu laikā kopš takas izveidošanas tā ir regulāri apsaimniekota, to aktīvi izmanto vietējie iedzīvotāji, taka iekļauta arī tūrisma piedāvājumā kā aktīvs brīvā laika pavadīšanas objekts. Salīdzinoši nelielais Katvaru ezera posms (ap 7 kilometriem) ir bijis aizsākums vērienīgam projektam, kas norāda idejas un realizācijas ilgtspējību. 2017. gada janvārī Igaunijas- Latvijas pārrobežu programmas projekta ietvaros apstiprināts Vidzemes tūrisma asociācijas projekts, kurā Limbažu novada pašvaldība ir viens no 24 projekta partneriem, lai pielāgotu pamestās dzelzceļa līnijas tūrisma takām (t.s. zaļie ceļi). Iesaistīšanās šajā projektā dos iespēju no kādreiz izveidotās takas no Limbažiem līdz Katvariem doties tālāk cauri Alojas novadam, Mazsalacas, Rūjienas novadiem līdz Igaunijai un tālāk iekšzemē līdz Vīlandei. Pēc projekta realizācijas iedzīvotāji vai tūristi no Lādezera varēs pa šo dabas taku doties ne tikai līdz Limbažiem, bet tā saslēgsies ar jau izveidoto posmu un dos ikvienam iespēju izmantot gandrīz 750 km plašu velomaršrutu/gājēju taku tīklu Ziemeļvidzemē un Dienvidigaunijā.


Projekta īstenošanas laiks: no 2017. gada 1.jūnija līdz 2018. gada 31.jūlijam


Kopējās attiecināmās projekta izmaksas: 20 000 EUR, no kuriem 18 000 EUR ir ELFLA finansējums

  
« Atpakaļ
  AtpakaļPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

Mājas lapa izveidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA), nr. CB110, ietvaros.