AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE
7. jūnijs 22:30 - 8. jūnijs 23:59

TiešišeiT - TDA Katvari 105 gadu jubilejas koncertuzvedums

Latvijā zināmais vecākais tautas deju ansamblis “Katvari” 7. un 8. jūnijā atzīmēs savu 105. jubileju ar unikālu koncertuzvedumu “TiešišeiT”, kas norisināsies Katvaru muižas parka liepās. Tā būs sinerģija starp deju zelta klasiku, mūsdienīgu jaunradi un muižas liepām, par pamatu ņemot leģendu, kas vēsta, ka reiz, daži drosmīgi piedzīvojumu meklētāji, nolēmuši dejot Katvaru ezera krastā, vienīgajā naktī gadā, kad tas nav ļauts un tikuši pārvērsti par kokiem.https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/30747

Koncertuzveduma idejas autors un producents ir arī TDA “Katvari” vadītājs Edžus Arums, kas iecerējis, ka dejošana norisinās tieši noslēpumainajā liepu labirintā, kam, pēc Limbažu muzejā pieejamās informācijas, ir ap 400 gadu. Deju klasika mīsies ar jaunradi, tās horeogrāfi ir Agris Daņiļevičs un Markus Zmolnig(Austrija). Šādas formas uzvedums tiek veidots pirmo reizi, kas paredz daudz tehnisku izaicinājumu, radošu komandas darbu, taču arī ļauj piedzīvot pirmreizību. Nolūks ir panākt, ka skatītājs ir daļa no piedzīvojuma.

“Katvaru” 105. jubilejas koncertuzvedums “TiešišieT” norosināsies vietā, kas tiek uzskatīta par kolektīva pirmsākumu, jo arhīvā atrasts Katvaru pagasta padomes lēmums vēsta, ka 1919. gada Vasaras svētkos Katvaru muižā, ir bijis “Katvaru” pirmais deju un dziesmu priekšnesums.

Savās pārdomās dalās Edžus: “Esmu 9(zināmais) Katvaru vadītājs, mani priekšgājēji ir bijuši ļoti spēcīgi. Gan radoši, gan ļoti klasiski, to jubileju mums tiešām ir bijis daudz un dažādu. Esam sākuši ar Gatves deju un beiguši ar Jautrajām dzirnavām, esam dejojuši Operā, esam bijuši celmlauži tieši jaunās izpausmes formās - dejas izrāde “No zobena saule lēca”, “Dziesma dejo. Deja skan”, ritma un dejas izrāde “Inficētais” kopā ar grupu “Pulsa efekts ,”33 minūtes tur”, kur skatītājus stumdījām biroja krēslos, simtgades koncerts “1/2 naftalīna” utt. Pēc visa šī šķita, ka nu tiešām viss jau ir bijis, ka “darīt citādāk” vairs  nemaz nevar…izrādās, ka atliek tikai aizbraukt uz vietu, kur tas viss sākās…un viss - lāde ir vaļā un idejas parādās!”

Koncerts notiks Katvaru muižas liepās 7. un 8. jūnijā plkst. 22.30.

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/30747

Titulbilde Titulbilde
  AtpakaļPastāsti draugiem