Piektdiena, 16. aprīlis
Vārda dienas: Mintauts, Alfs, Bernadeta

Lauvaskalni

Viesu nams „Lauvaskalni” atrodas neskartas dabas zonā. Lauvas kalnu (124,7 m.v.j.l) ieskauj Augstrozes Lielezers, meži un vairāki purvi, kuros aug dažādi aizsargājami augi, kā arī zilenes, mellenes, lācenes un dzērvenes. Pirts ar kamīnzāli 24 personām, baseins. Lapene ar galdu 24 personām.
Piedāvā: naktsmītnes, virtuve, telpas svinībām (vietu skaits 35), interneta pieslēgums, TV, pirts, telšu vietas, piknika vieta, peldvieta, laivu noma (3), makšķerēšana, dabas taka
Naktsmītnes vietu skaits: 18 (7 divvietīgas, 1 četrvietīga)
Svinību telpu vietu skaits: 35
Cena:
Divvietīga istaba bez brokastīm- 25 EUR (7 istabas),
Četrvietīga istaba bez brokastīm- 35 EUR (1 istaba ar bērnu gultiņu),
Viesību zāles īre- 60 EUR,
Pirts uz vakaru- 60 EUR
Adrese:Augstroze, Umurgas pag.
GPS: lat: 57.520617; lon: 25.025139
Tālrunis:+371 29672543, +371 27057936
Internetā:www.lauvaskalni.lv; E-pasts: info@lauvaskalni.lv

Naktsmājas

Viesu mājā 3 stāvos ir izvietotas 7 divvietīgas istabiņas (gultas pēc izvēles kopā vai atsevišķi) un viena liela ģimenes istaba ar 4 guļvietām un bērnu gultiņu. Divām istabiņām ir balkoni, no viena paveras skaists skats caur kokiem uz Augstrozes ezeru. Katrā stāvā ir labiekārtotas tualetes un dušas telpas. Viesiem tiek nodrošināti mazgāšanās līdzekļi, tualetes piederumi un dvieļi. Pirmajā stāvā atrodas virtuve, kurā ir viss nepieciešamais aprīkojums, lai jūs varētu paši vai arī ar saimnieces palīdzību sagatavot sev gardu maltīti no jūsu līdzpaņemtās pārtikas.

Lauku pirtiņa

Pirtiņa izvietota atsevišķi no viesu mājas divstāvīgā ēkā. Pirmajā stāvā viesu rīcībā ir pulcēšanās telpa, pirts, tualete, dušas telpa ar mazu baseinu un saimniecības istaba. Otrajā stāvā atrodas kamīnzāle ar lielu saimes tipa galdu ar ietilpību līdz 24 cilvēkiem.

Pirts sagatavošanai nepieciešamas apmēram 5 stundas (2,5 stundas akmeņu uzkarsēšanai, 2,5 stundas pirtiņas uzsilšanai), toties rezultāts pārsteigs jebkuru pirts skeptiķi – siltums ir patīkams, maigs un dziļš, neskatoties uz augsto temperatūru. Siltums pirtī saglabājas teju 2 dienas. Tiem, kas mīl kārtīgi nopērties, ir pieejamas bērza un ozollapu slotas.

Lapene ar grillu

Lapenē ir ierīkots grills, kā arī ir pieejami grilla piederumi cepšanai. Tā ir iemīļota vieta ģimenēm ar bērniem vai draugu kompānijām pirms došanās uz pirtiņu vai tikko nomakšķerētas zivs vai citas gaļas un dārzeņu cepšanai uz grilla. Aiz lapenes atrodas ugunskura vieta, kuru viesi labprāt izmanto pēc saulrieta.

Kūpinātava

Lai arī maza un necila, kūpinātava darbojas lieliski – 2 stundu laikā kādas 4 vistiņas gatavas nobaudīšanai draugu kompānijā.

Banketi

Svinībām un semināriem galdus (līdz 35 pers.) klājam sadarbībā ar vietējiem ēdināšanas uzņēmumiem.

 Laivu noma

Viesu rīcībā ir 3 laivas – viena četrvietīgā un 2 divvietīgās laivas, kuras var izmantot gan makšķerēšanai, gan atpūtas izbraucieniem Augstrozes Lielezerā (ezers atrodas 200 m no viesu mājas).

Makšķerēšana un atpūta Augstrozes Lielezerā

Augstrozes Lielezers ir 400 ha liels un atrodas Augstrozes dabas lieguma zonā Lauvaskalna pakājē. Vidējais ezera dziļums ir 2,3 m, bet maksimālais dziļums - 4,2 m. Šeit mīt zandarts, līdaka, plaudis, rauda, līnis, karūsa, asaris, ķīsis, grundulis, akmeņgrauzis, sudrabkarūsa u.c. skat. www.ezeri.lv . Kopš 2010. gada augusta makšķerēšanai Augstrozes Lielezerā ir nepieciešamas licences, kuras var iegādāties Ezeru apsaimniekošanas pašvaldību aģentūras ALDA noteiktajās vietās, kā arī pie mums - viesu namā „Lauvaskalni”.

Dabas taka

Mūsu viesiem ir iespēja izbaudīt neaizmirstamu pastaigu pa dabiski iemīto un mežonīgo taku gar ezeru. Ik pēc 100 m šeit ieraudzīsiet milzīgus simtgadīgus ozolus, katru savādāku, ar savu unikālo piedzīvoto dabas ietekmi, kā arī spēku. Ir zināms, ka gadsimtu atpakaļ Lauvaskalna īpašnieks barons Gersdorfs ir veidojis parku, iestādot ozolus gar ezera malu. Laika gaitā ozoliem apkārt ir saaudzis mežs un tagad mēs varam baudīt šeit izveidojušos dabisko vidi. Kā jau dabas lieguma zonā, šeit ir daudz dabiski nokritušu, kā arī bebru nograuztu koku, kas taku brīžiem padara par mazu šķēršļu joslu un neaizmirstamu piedzīvojumu bērniem un pieaugušiem. Atpūtai no pastaigas ik pēc brīža ezermala piedāvā kādu skaistu atpūtas oāzīti. Atgriežoties no pastaigas, lai arī ir mazs nogurums, gan dvēsele, gan miesa jūtas piesātināta un atveldzējusies.

  AtpakaļPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

Mājas lapa izveidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA), nr. CB110, ietvaros.