Otrdiena, 13. aprīlis
Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

Spēkozolu pārgājiens

Šī nav taka, šī nav laipa, šis ir bīvdabas pārgājiens.

Koku, tāpat kā cilveku var iepazīt tikai tiekoties un pavadot kopā laiku. Lai sajustu latviešu svētāko koku ozolu spēku, saņemtu vinu enerģiju, iedvesmu un mieru piedāvājam doties Spēkozolu pārgājienā!
Adrese:Medņi, Vidrižu pagasts, Limbažu novads
GPS: lat: 57.378231; lon: 24.636452
Tālrunis:+371 26380555


Pārgājiens ietver astoņus atšķirīgus, gan laukā, gan neskartā dabā upmalā un mežā augošus ozolus, kuru vecums ir no 150 līdz 250 gadiem, akmeņaino un likumaino Aģes upi, Sidraba birzi, jauno trejdeviņu ozolu Spēkozolu birzi, Gudrības akmeni, Jaunos mežozolus, kā arī divus otrā pasaules kara meža bunkurus, saimnieku ģimenes slēptuvi.

Pārgājiena laikā varēsiet vērot savvaļas zvērus un putnus, kā arī uzkāpt ozola galotnē un no lādes paņemt savu Spēkozolā kāpeja apliecību. Pārgājiena lielā loka garums ir 3 km no kuriem 2 km ved pa laukiem un dabīgām pļavām, bet 1 km pa tipisku Latvijas skuju un lapu koku mežu un izcirtumu. īsāks un vieglāks ir pārgājiena mazais loks, kas ved pa laukiem, tīrumiem un mežmalu.

Pārgājiena apskates punkti ir marķēti, taču nepieciešama arī karte, kuru atradīsiet pārgājiena sākumā pie Medņu mājām.

Iesakām vilkt pārgājiena apavus, jo šī nav ne taka, ne laipa, bet gan pārgājiens brīvā dabā.
  AtpakaļPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

Mājas lapa izveidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA), nr. CB110, ietvaros.