Otrdiena, 13. aprīlis
Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

Ārciema muižas parka dabas taka

Nelielai pastaigai Ārciemā, Pāles pagastā - apļveida taka Ārciema parkā.

Ārciema parka kopējā platība ir 8,1 h, stādīts laika posmā no 1902.- 1914.gadam, ir viens no visjaunākajiem muižas parkiem Latvijā

Ainavu parks dzirnavezera krastā lepojas ar 21 vietējo un 37 svešzemju koku un krūmu sugām. Savdabīgākās ir pelēkais valrieksts, Sibīrijas baltegle, Tatārijas kļava, parastais etiķkoks, no vietējām sugām stādījumu pamatā daudz liepu, kā arī ozols, kļava, vīksna un osis.

No dabas takas paveras skats uz Ārciema dzirnavezeru. Tā platība ir 6,8 ha, garums ir aptuveni 660 m un platums – 120 m. Ezers mākslīgi uzpludināts 20. gs. sākumā reljefā ieplakā. No tā iztek strauts uz Pērļupi.

Ārciema parkā izveidota izzinoša dabas taka, kas iepazīstina ar vairākām vietējām un svešzemju koku un krūmu sugām. 

Ārciema dzirnavezera krastā redzams 20. gs. 30. gados celtais nams, kas kolhozu laikos izmantots kā kantoris. Tur bijis arī pasts, kultūras nams un bibliotēka. Stāsta, ka šī ēka esot uzcelta no būvmateriāliem, kas īsi pirms Pirmā pasaules kara bijuši sagādāti muižas pils celtniecībai. Pašlaik ēka ir privātīpašums, tā ir pamesta un izdemolēta.

  AtpakaļPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

Mājas lapa izveidota Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA), nr. CB110, ietvaros.