AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE


Limbažu novads atrodas Vidzemes ziemeļrietumos. To veido Limbažu pilsēta, kas ir novada centrs, un septiņi pagasti, kas lepojas ar dabas, nozīmīgām kultūrvēstures bagātībām un dabai draudzīgu saimniekošanu. Limbažu novadā dzīvo gandrīz 20 000 iedzīvotāju.

Novada vēsture, tradīcijas, kultūra, dzīvesprieks un darbīgu cilvēku idejas satinušās triju krāsu kamolā – Limbažu novada simbolā.


Zaļā krāsa. Tā ir novada skaistā daba. Dižozoli, lapegļu alejas, dendroloģiskie stādījumi, unikālā Jumpravmuižas ezeru virkne, kurā viens aiz otra sarindojušies 6 ezeri. Gandrīz visa novada teritorija ietilpst Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā. Bagātīgas atpūtas iespējas sniedz jūras tuvums, upes un daudzie ezeri. Makšķerēšana, izvelkot lielos lomus, izbraucieni ar laivām vai ūdensvelosipēdiem, nesteidzīgas pastaigas un dabas izzināšana dabas takās. Ikviens var nobaudīt bioloģiskajās saimniecībās audzētos un gatavotos labumus. Lai to visu rimti izbaudītu vairāku dienu garumā, patīkama noguruma pārņemtos ceļotājus uzņems mājīgi viesu nami.

Violetā krāsa– apliecina novada stabilitāti, dižciltību un unikalitāti. Tā ir atpazīstamība nacionālā un globālā līmenī. Sakopti un restaurēti unikāli novada vēstures liecinieki – Limbažu vēsturiskais centrs, pilis, muižas, baznīcas. Limbažu novads ir Latvijas himnas autora Baumaņu Kārļa dzimtene. „Rumbiņos” dzeju radījis Fricis Bārda.

Brūni sarkanā krāsa – tā ir ilgtspējīga, seno tradīciju pārņemšana un kopšana, senās gudrības iedzīvināšana mūsdienu veiksmīgos attīstības plānos. Limbažu novada ļaudis pasaulē iziet ar prasmīgu amatnieku darinājumiem, lauksaimniecības produktu dabisko garšu. Dzīvesprieku novadā uztur dziedāšana, muzicēšana, teātra spēle un raits dejas solis pašdarbības kolektīvos un kopā sanākšana pilsētas un pagastu svētkos.

Ne tikai Latvijā, bet pasaulē zināms starptautiskais teātra festivāls „Spēlesprieks”, kā arī starptautiskais akordeonistu festivāls. Limbažos kaldinātas medaļas Eiropas un pasaules mēroga sacensībās kanoe un smaiļošanā.

Šķetiniet nu šo raibo kamolu pa pavedienam, gūstot neaizmirstamu iespaidu par Limbažu novadu!

Limbažu novada simbolikas tapšanas gaita (.pdf fails) 
Piesakies jaunumiem

© 2009-2024 Limbažu novada pašvaldība. Visas tiesības aizsargātas »