AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

Tikšanās ar politologu Andi Kudoru.

Sestdien, 2.martā plkst.11.30 Vecajā Rātsnamā Burtnieku ielā 4, Limbažos. Tikšanās ar Andi Kudoru - Krievijas ārpolitikas un drošības politikas pētniecībā specializējušos politologu. Tikšanās pirmajā daļa - "Kas notiek pasaulē"- saruna par Latvijas ārpolitiku, Krievijas- Ukrainas karu un citiem jautājumiem.
Otrajā daļa - Anda Kudora stāsts par atbrīvošanos no atkarībām. Būs iespēja iegādāties autora grāmatas. Ieeja bezmaksas.

Limbažu muzejā jauna izstāde "Katram sava zvaigzne!"

Limbažu muzejā no 2024.gada 22.februāra līdz 2024.gada rudenim būs apskatāma izstāde "Katram sava zvaigzne!". Izstāde vēstīs par sievietēm Limbažu novadā, sākot ar 19.gadsimta beigām. Varēsiet iepazīties ar septiņiem neparastu sieviešu dzīves stāstiem, ieteikumiem par sevis attīstīšanu un bērnu audzināšanu, kas rakstīti vairāk kā pirms 100 gadiem, tomēr aktuāli vēl mūsdienās. Apmeklētājiem būs iespēja redzēt arī pasaulslavenās Karla Faberžē darbnīcas juvelierizstrādājumu - apbalvojumu, ko I pasaules kara laikā pasniedza Krievijas Sarkanā krusta žēlsirdīgajām māsām.

9. februārī pasaulē un Limbažu novadā atzīmē Picu dienu

Pica šobrīd ir kļuvusi par vienu no vispopulārākajiem ēdieniem, ko cilvēki bauda gan ikdienā, gan svētkos. Pica ir ēdiens, kuru katrs no mums var pagatavot pēc savas gaumes, pievienojot dažādas piedevas pēc savas izvēles.

Ceļojuma stāstu vakars kopā ar Artūru Jenotu - Limbažos.

Ceļojumu stāstu vakari sarunu formā, kur ceļotāji dalīsies ar saviem aizraujošajiem piedzīvojumiem un atklājumiem ceļojot gan tuvākās, gan tālākas vietās. Mūsu pirmais piedzīvojumu meklētājs Artūrs Jenots atklās savu pieredzes stāstu un ceļā piedzīvoto ejot Santjago ceļu.

Rūķu ceļš atgriežas!

Arī šajā gadā aicinām Limbažu pilsētas un novada iedzīvotājus, iestādes un uzņēmumus - ikvienu interesentu- iesaistīties kopīga Rūķu ceļa veidošanā.

Limbažu novada virtuālais Ziemassvētku dāvanu tirdziņš 2023

Tuvojas Ziemassvētku laiks, kad mēs lūkojam pēc dāvanām saviem mīļajiem. Zinot, ka Limbažu novada uzņēmēji, amatu meistari, mājražotāji, amatnieki un citi saimnieciskās darbības veicēji gatavojas un kā ik gadu ir gatavi tirgoties, aicinām piedalīties virtuālajā Limbažu novada dāvanu tirdziņā.

Izstāde ''Limbaži birģermeistara Heinriha Krūzes laikos, 1879 - 1892'' Limbažu muzejā

Limbažu muzejs ir priecīgs paziņot novadniekiem un visiem Latvijas vēstures izzinātājiem, ka esam sagatavojuši jau trešo izstādi no mūsu lielā projekta ''Limbažu laiki'' – izstādi ''Limbaži birģermeistara Heinriha Krūzes laikos, 1879 - 1892''.

Limbažu novada UZŅĒMĒJU FORUMS 2023.

8.decembrī plkst. 13:00. Limbažu novada pašvaldības zāle, Rīgas ielā 16, Limbažos notiks - Limbažu novada UZŅĒMĒJU FORUMS 2023. Foruma tēma “ILGTSPĒJA. Izaicinājumi uzņēmējdarbībā cauri laikiem.”

Latvijas valsts svētku nedēļā Limbažu muzejā notiks Valodas tematiskā darbnīca un tikšanās ar tautas mūzikas instrumentu restauratoru, meistaru un muzikantu Valteru Reiznieku.

Latvijas Nacionālā kultūras centra Latvijas nemateriālā mantojuma vērtību izstādes “Saimes galds“ ietvaros, aicinām Limbažu, Limbažu novada patriotus piedalīties divos pasākumos, kas saistīti ar Limbažu apvidus nemateriālajām vērtībām – limbažnieku izrunu un tautas mūzikas instrumentu – cītaru un ermoņiku izgatavošanu un spēlēšanu.

Ziemassvētku tirdziņš Burtnieku kvartālā, Limbažos

Ar lieliem soļiem tuvojas gada gaidītākais laiks – Ziemassvētku laiks. 15. decembrī Burtnieku kvartālā Limbažos notiks Ziemassvētku tirdziņš, kas pulcēs mājražotājus un amatniekus no dažādām Limbažu novada malām un apkārtējiem novadiem. Tirdziņā varēsiet iegādāties dāvanas sev tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem – dažādus amatnieku un mājražotāju darinājumus, adījumus, pašdarinātas rotaslietas, svētku našķus u.c. Tirdziņš darbību sāks no 16:00 un beigs ap 20:00.

Grāmatas ''Limbažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības vēsture, 1867 - 1903'' atvēršanas svētki Vecajā ugunsdzēsēju depo

Izdevniecība ''Sava grāmata'' tikko laidusi klajā Limbažu muzeja vēsturnieka Jura Pavloviča grāmatu ''Limbažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības vēsture, 1867 - 1903''. Visus, kam interesē Limbažu un brīvprātīgās ugunsdzēsības pagātne, laipni aicinām uz grāmatas atvēršanas svētkiem 2023.gada 2.novembrī plkst.16.00 Vecajā ugunsdzēsēju depo, Torņa ielā 3, Limbažos.

Limbažu konversija jeb LI’23 Fināla posms

Vidzemes plašumos slejas kāda sena Hanzas savienības pilsēta, kuras vēsture sniedzas tikpat tālu, cik mūsu galvaspilsētas. Šeit ik katrai takai ir sava leģenda. 

BALTA foto orientēšanās sprints Limbažos

BALTA Limbažu filiāle sadarbībā ar Limbažu novada tūrisma informācijas centru aicina piedalīties “BALTA foto orientēšanās sprintā Limbažos”, kas norisināsies no 26. oktobra līdz 9. novembrim.

Zeķu adīšanas akcija - Sildīsim Limbažus

Limbažu novada Kultūras pārvalde aicina "Limbažiem ir 800" svētku laikā iedzīvotājus Latvijā piedalīties zeķu adīšanas akcijā, lai 2023. gada novembrī taptu izstāde "Sildīsim Limbažus". Katram zeķu pārim, uzrakstot arī stāstu par īpašu cilvēku, kuram zeķes domās adītas - dēlam, meitai, mātei, tēvam, mazbērniņam, garāmgājējam, pārdevējai, dziedātajam, dejotājam, varbūt makšķerniekam vai domes priekšsēdētājam.

Sildīsim sevi, Limbažus un savus mīļos ar kādu īpašu adījumu… ar adītu zeķu pāri…

Veidosim kopā sirds siltu izstādi savai pilsētai, paši sev un viesiem dzimšanas dienā!

Latviešu tautastērps un pilsētas tipa apģērbs - pētniecība, komplektēšana, darināšana

Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina uz semināru “Latviešu tautastērps un pilsētas tipa apģērbs - pētniecība, komplektēšana, darināšana”. Seminārs notiks Limbažu kultūras namā 2023. gada 27.oktobrī plkst.10.00.

Piesakies jaunumiem

© 2009-2024 Limbaži TIC. Visas tiesības paturētas. »