AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE
7. jūlijs, 2023.

Mājas kafejnīcu dienas 2023 - Limbažu novadā 14.-16. jūlijā

Jau kopš senatnes Vidzemes piekrastes iedzīvotāju galvenā nodarbošanās bijusi zvejniecība, pārtikas ražošana, amatniecība un tirdzniecība. Ēdienu gatavošana mūsu pusē balstās uz senām tradīcijām, tīru dabu un aizraujošiem garšu eksperimentiem.

Mūsu viesi var izgaršot piekrastes labumus, satikt visdažādākos augļu, ogu, dārzeņu, stādu un dzīvnieku audzētājus, iepazīt bioloģiskās zemnieku saimniecības un par tradicionālo dzīvesveidu stāstošus cilvēkus. Katra saimniecība viesus šeit gaida ar savu īpašo piedāvājumu.

Piekrastē neaizstājama vērtība ir Vidzemes akmeņainā jūrmala, Lauču akmeņi, Veczemju klintis un Randu pļavas. Tālāk no jūras krastiem lepojamies ar bagātīgajiem dabas resursiem – dabas takām, ezeriem, purviem, labiekārtotām atpūtas vietām un iespēju apskatīt tuvplānā lavandu laukus.

Viesi pie mums brauc baudīt ne tikai jūras šarmu un bagātīgos dabas resursus, bet arī kulinārās tradīcijas un aizraujošo kultūras dzīvi. Himna, sudrabs, tikko izcepta maize, siers, vilna, filcs, teātris un festivāls „Spēlesprieks”, dejotprieks, dziesmas, airēšana, etnogrāfiskie audumi, aušanas prasmes un tradīcijas, viduslaiku pils – tā varētu turpināt stāstīt atkarībā no viesu pacietības.

Dažāda, sena, mainīga un mūsdienīga – tāda ir Vidzemes piekraste!

Vairāk informācija par Mājas kafejnīcu dienām Limbažu novadā atrodama: šeit.

Titulbilde
  AtpakaļPastāsti draugiem