AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

Salacgrīva

Salacas upes grīvā atradās Rīgas arhibīskapa pils, kas pieminēta dokumentos jau 1479. gadā. Atrazdamās stratēģiski nozīmīgā vietā pie Salacas ietekas jūrā, bieži izraudzīta par uzbrukumu mērķi, tādēļ daudzu uzbrukumu un karu laikā stipri cietusi, līdz pilnībā sabrukusi 17.gadsimtā. No pils mūriem saglabājušies akmeņi izmantoti Lielsalacas ev.lut. baznīcas žoga būvei.

19.gadsimta otrajā pusē, pateicoties piekrastes kuģniecības attīstībai Rīgas līča piekrastē, sākusies straujāka Salacgrīvas miesta attīstība. 20.gadsimta sākumā lielākā nozīme Salacgrīvas miestā bijusi koku pludināšanai pa Salacu un to tālākai transportēšanai no Salacas grīvas.

Salacgrīva ieguvusi pilsētas tiesības 1928.gadā. Padomju varas periodā, attīstoties zivsaimniecībai un zivju pārstrādei, Salacgrīva piedzīvojusi ekonomisko uzplaukumu un lielā mērā ieguvusi šodienas pilsētas vaibstus.

20.gadsimta otrajā pusē Salacgrīva kļuvusi par galveno tirdzniecības ostu Ziemeļvidzemē - gada laikā šo ostu apmeklējuši 150-200 kuģu. 20.gadsimta 80.un 90.gados tā izmantota, galvenokārt, kā zvejas osta, taču kopš 20.gadsimta beigām tā atkal atgriezusies, galvenokārt, pie kravu pārvadājumiem, eksportējot tādus labumus, kā kokmateriāli, kūdra, šķelda u.c.

KO APSKATĪT

ĒST UN DEGUSTĒT

TUVĀKIE PASĀKUMI

NAKTSMĪTNES

JAUNUMI

Salacgrīvā uzlabo piekļuves vietu jūrai

Salacgrīvā pie pilsētas peldvietas top operatīvā transporta nobrauktuve uz jūru. Nobrauktuve paredzēta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas, kā arī  neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestiem vieglākai un ātrākai nokļūšanai pludmalē krīzes situācijā. Darbus plānots pabeigt novembra sākumā.

Salacgrīvā un Svētciemā aizvadīta "Nēģu diena 2023"

Limbažu novads ir bagāts ne tikai ar daudzveidīgām dabas vērtībām, ievērojamām personībām, bet arī tradīcijām un amatniekiem. Aizvadītajās brīvdienās, 21. oktobrī, Salacgrīvā un Svētciemā, atzīmējot “Nēģu diena 2023”, godā tika celti nēģi un nēģu ēdienu paraugdemonstrējumi, nēģu zvejas meistari aicināja ciemos uz tačiem un sarunām pie siltas zupas.

Nēģu diena Salacgrīvā un Svētciemā

21. oktobrī Salacgrīvā un Svētciemā tradicionāli tiks svinēta Nēģu diena. Tā ir diena, kad nēģu zvejnieki aicina pie sevis, lai dalītos ar savu stāstu par nēģu zveju un zvejnieku dzīvi uz taci, kā arī stāsti par to, kā no gadiem ilgi gatavinātiem egļu kokmateriāliem tiek uzbūvēts tacis.

Uzņēmēju kvartāls 2023 ir klāt!

Lai popularizētu Limbažu novada ražotāju un pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu, veicinātu savstarpējo sadarbību uzņēmēju starpā, 21.oktobrī - Nēģu dienas ietvaros, netālu no 1.Nēģu tača (Meldru ielā 25), tiek organizēts Limbažu novada uzņēmēju forums – tirgus “UZŅĒMĒJU KVARTĀLS 2023”.

Nordic Youth Sailing Championships 2023

No 24.jūlija līdz 29.jūlijam Kuivižos, pirmo reizi Latvijā notiks Ziemeļvalstu čempionāts burāšanā jauniešiem, kur vairāk kā 250 dalībnieki no 7 valstīm cīnīsies par labākā burātāja titulu.

Piesakies jaunumiem

© 2009-2024 Limbažu novada pašvaldība. Visas tiesības aizsargātas »