AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE
11. septembris, 2023.

Arī rudenī lauku sēta Z/s Priedītes aicina ciemos

Arī rudenī lauku sēta Z/s Priedītes piedāvā apskatīt, samīļot un pabarot trušus, aitas, kaziņas, īru tinkeru šķirnes zirgus un govis. 

Skaita ziņā visplašākā ir trušu saime. Sezonas vidū saimniecībā  mājo ap 100 dažādu krāsu, vecumu un šķirņu truši. Tie ir pieraduši pie apmeklētājiem un brīvi skraida pa ierīkoto aploku, kurā var iet iekšā arī apmeklētāji. Truši labprāt nāk pie cilvēkiem, lai pamielotos ar atnestajiem kārumiem.

Ciemiņus gaida arī citi saimniecības iemītnieki. Var doties iekšā aplokā pie kazām un aitām, iepazīties ar jestrajiem kazlēniem un jēriņiem.

Saimnieces lielā mīlestība un saimniecības lepnums ir īru tinkeru šķirnes zirgi.  Auguma ziņā tie ir diezgan dažādi, sākot no 1.36 m līdz 1.64 m. Zirdziņi ir apbrīnojami mierīgi, ar nosvērtu raksturu, gudri un viegli apmācāmi, tāpēc ļoti piemēroti bērniem. Ikvienu apbur arī to graciozitāte un šarms. Tāpēc šīs šķirnes zirgus Latvijā audzē arvien vairāk, bet “Priedītes” ir viena no pirmajām saimniecībām, kura uzsāka to audzēšanu Latvijā. Saimniecībā piedāvā izjādes fantastisko īru tinkeru  mugurā, tās gan ir iepriekš jāsaskaņo ar saimnieci.

Tepat iespējams uzkāpt Priedīšu kalnā, no kura vērojams lielisks skats uz visu saimniecību.

Saimniecībā iespējams rīkot arī pasākumus un bērnu ballītes, pieņem tūristu grupas, kā arī skolēnu ekskursijas! 

Par visu sīkāk pa tel. nr. 29287290 - Zane.
Titulbilde Titulbilde Titulbilde
  AtpakaļPastāsti draugiem