AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE
30. marts, 2024.

Ķirbižos norisināsies Pārgājiena svētki

14. aprīlī Ķirbižos (Starta vieta mainījusies uz Svētciemu!) Limbažu novadā, notiks Pārgājienu svētki “Latvijas Izaicinājums 2024” maršruta “Ķirbižu jūras meklētājs” atklāšanas ietvaros. Pasākuma starts atradīsies bijušajā Vides izglītības centrā. Dalībniekiem būs iespēja izvēlēties, kurā no trim distancēm piedalīties, sākot ar 12 km ģimeņu izaicinājumu līdz pat 42 km garam maršrutam. Pasākuma organizatori parūpējušies, lai piedalīties varētu ikviens!

Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties kādu no trim distancēm: vieglas pakāpes Ģimenes apli mērojot apmēram 12 km, vidējas sarežģītības Mazo apli ap 25 km vai izaicinājuma cienīgo Lielo apli 42 km garumā. “Ķirbižu jūras meklētājs” maršruts nebūs parasts pārgājiens, tā laikā dalībnieki paši ar digitālo aplikāciju “LatvianRoutes” navigēs ceļu, pildīs dažnedažādus atjautības uzdevumus un uzzinās interesantus faktus, lai vēl tuvāk iepazītu apkārtni. Tāpat arī konkrētos punktos tos sagaidīs īpašas uzdevumu stacijas, silta tēja un citi pārsteigumi.
Pārgājiens sāksies pašā Ķirbižu centrā, kur tālāk jau dosimies šalcošo mežu virzienā līdz nokļūsim mierpilnā purvā. Vēja pieliets tas var lepoties ar visdažādāko smaržu daudzveidību. Gājiens pa purvu būs neilgs, jo turpinājumā jau sasniegsim vienu no dienas lielākaiem uzdevumiem – Vitrupes ieleju un upes šķērsošanu. Majestātiska muiža, šīs puses “stounhedža” skaistais Rīgas jūras līcis, Svētupes ieteka jūrā, Lībiešu upuralas ir tikai daži no pieturas punktiem, ko apskatīsim “Ķirbižu jūras meklētāja” pārgājiena ietvaros. Organizatori pa ceļam būs sarūpējuši arī aktīvus uzdevumus.

Lai reģistrētos un uzzinātu vairāk par Ķirbižu pārgājiena svētkiem, dodies uz www.latvijasizaicinajums.lv un uzmeklē sadaļu “Maršrutu Atklāšanas pasākumi” vai arī spied ŠEIT. Limbažu novada iedzīvotājiem, mājaslapā izmantojot kodu: #LIMBAZI, 5 EUR atlaide
dalības maksai.

Ikvienam klātesošajam finišā būs iespēja piedalīties vērtīgu balvu izlozē no Latvijas
Izaicinājums sadarbības partneriem.
Papildu informācija:
Valdis Vītoliņš
“Latvijas Izaicinājums” izveidotājs
+371 28 814 799
valdis@rover.lv
Titulbilde
  AtpakaļPastāsti draugiem