AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

Velomaršruts "Izzini senos muižu ceļus"

+6
Velomaršruts “Izzini senos muižu ceļus” ir izveidots kā apļveida maršruts no Salacgrīvas līdz Lāņiem un atpakaļ, kura kopējais garums ir 20 kilometri.
Maršrutā iespējams apskatīt:
  • Salacgrīvas muzejs – iespēja iepazīties ar Salacgrīvas un tās apkārtnes vēsturi;
  • Reisagrāvis - Rīgas līcī ietekoša upe, kas atrodas starp Katlapiem ziemeļos un uz Svētciemu dienvidos. Upe ietek Rīgas līcī uz ziemeļiem no Ķeguļraga.
  • Ķeguļrags - ir jūrā iesniedzies rags, kas ir plaši noaudzis ar niedrājiem. Ķeguļrags ir lieliska vietu, kur doties putnu vērošanas entuziastiem, jo vasarā (īpaši tās sākuma daļā), kā arī rudenī tur norisinās bridējputnu migrācija.
  • Toberkalns - viens no objektiem Svētupes krastos, kuram ir arī arheoloģiska nozīme. Tātad Toberkalns ir jaunāko laiku kapsēta – pēc Toberkalnā atrastajām senlietām, dzintaru krellēm, sudraba gredzeniem, var secināt, ka kapi datējami ar sākot ar 17.gadsimtu – un ir Svētciema un Lāņu muižas īpašnieku Fēgezaku dzimtas kapi, par kuriem liecina kalnā vēl redzamās kapu krustu pamatnes. Par Toberkalna nosaukuma izcelšanos pagaidām nav izdevies atrast ziņas, taču ir zināms, ka kalns arī ir saukts par Zviedru kapiem un 1930.gadā pierakstīts nostāsts par spokošanos un Velna satikšanu.
  • Svētupes nēģu tacis - Svētupē parasti nēģu zvejai izmanto mazos murdus, kuri piemēroti ikdienas ielikšanai un izcelšanai stāvot uz tača laipas. Murdus upē ieliek vakarā, kad iestājusies tumsa un izņem rītausmā, reizi stundā pārbaudot lomu. Nēģu zveja Svētupē notiek no 1. augusta līdz 1. februārim.
  • Lāņu muiža - 1872.gadā no Svētciema muižas izdalīta Lāņu muižas saimniecība (Lāndhof). Lāņu muižu sauca arī par medību pili, jo no ārzemēm – Vācijas, Itālijas – braukuši kungi uz medībām. Kā vēsta atmiņu stāsti, tad pie muižas  galvenās ieejas abās pusēs augšā atradās biežu galvas – skulptūras, bet pašā vidū brieža galva izbāzenis.
  • IK "Ledus Oga" – ja brauciena laikā sakārojas saldējums, tad noteikti iegriezies IK "Ledus oga". Tas ir neliels uzņēmums, kas nodarbojas ar saldējumu un sorbertu ražošanu. Šobrīd “Ledus Ogas” produkcijas klāstā ietilpst 12 saldējuma veidi – šokolādes, vaniļas, lazdu riekstu, meža zemeņu, melleņu, tiramisu, mohito, laima – jogurta, piparmētru, marakujas, olu liķiera un yuzu (citrusauga) un 4 sorberta veidi – apelsīnu, ananāsu, ķiršu un citronu. Visi sorberti ir gatavoti no sulām. Saldējumi ir pieejami 200 ml vai 400 ml trauciņos.
  • Svētupes muižas komplekss (agrāk Svētciema muižas zirgu stallis) - Pētot Svētciema zirgu staļļa vēsturi var uzzināt, ka pēc valsts zemes reformas 1925.gadā zirgu stallis ir pārgājis valsts īpašumā un tajā atradusies viena no pirmajām Latvijas zirgaudzētavām. Šobrīd komplekss tiek atjaunots, kur tiek plānots atpūtas, tikšanās un konferenču centrs ar lielām, plašām un atvērtām telpām, kafejnīca, kā arī kompleksā ir plānots izveidot retro auto izstāžu zāli.
Maršruts dabā nav marķēts. 
Maršruts kartē:

 https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?hl=lv&mid=14I0E3jxui_RkhSytLZX0sYGingiv4dTL&ll=57.75459645870468%2C24.35999255584714&z=14 

Atrašanās vieta
Rīgas iela 10a, Salacgrīva
lat: 57.751809; lon: 24.355852
Kontakti
TUVUMĀ ESOŠI OBJEKTI

Velomaršruts "Trīs tilti"

Adrese:Rīgas iela 10a, Salacgrīva
Tālrunis:26463025
Velomaršruts "Trīs tilti" sniegs iespēju apceļot Salacas abus krastus un apskatīt nozīmīgus kultūrvēsturiskos objektus un paviesoties vietējā saimniecībā. lasīt vairāk ››

Velomaršruts Salacgrīva - Veczemju klintis

Adrese:Rīgas iela 10a, Salacgrīva
Tālrunis:26463025
Ainavām un kultūrvēstures pilns maršruts aizvedīs Tevi no Salacgrīvas līdz krāšņajām Veczemju klintīm. Maršruta garums vienā virzienā ap 25 km. lasīt vairāk ››

Kafejnīca "Kambīze"

Adrese:Rīgas iela 14a, Salacgriva, LV-4033
Tālrunis:+371 29122211
Kafejnīca "Kambīze" - mājīgi un garšīgi! Ikdienā piedāvā zivju, gaļas ēdienus, zupas, salātus, saldos. lasīt vairāk ››

Salacgrīvas muzejs

Adrese: Sila 2, Salacgrīva
Tālrunis:+371 64071981
Līdz 10. augustam apskatāma mākslinieku grupas "DAUGAVA 2019" izstāde AR LATVIJU SIRDĪ. lasīt vairāk ››

Biedrības laiva

Adrese:Rīgas ielā 10, Salacgrīva
Rīgas ielā 10, Salacgrīvā skatāma zvejas laiva, ko pilsētai 2006. g. novembrī dāvināja zvejnieks Visvaldis Šrenks. Eiropas Savienības regulas neļauj mūsu zvejniekiem attīstīt zvejniecību. Gluži otrādi, nākas to sašaurināt. Visvaldim bija izvēle: uzdāvināt laivu pilsētai bezpeļņas izmantošanai ārpus zvejniecības vai atdot sagriešanai. Visvaldis izvēlējās pirmo variantu. lasīt vairāk ››
  Atpakaļ  izdrukātPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

© 2009-2024 Limbažu novada pašvaldība. Visas tiesības aizsargātas »