AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

Dzīvā Sudraba muzejs

+6
Sudrabkaļa Oļega Auzera dzīves ieguldījuma ekspozīcija savij mākslu, filozofiju un darbu ar sudrabu izsmalcinātās skulptūrās.
Limbažos, Burtnieku kvartālā, ir apskatāma ekspozīcija ar tādiem darbiem kā "Klīstošais holandietis" - cilvēka dzīves atspoguļojumu vētras izplosītā kuģī; lādīti "Alkatība", kurā tiek simboliski attēlotas cilvēku vājības, kā pārspīlēts materiālisms vai mantkārība, neo baroka stila svečturi, kurš ietver bagātīgu ūdens pasaules atainojumu, kā arī jauno darbu "Covid-?". Oļega Auzera kolekcijas pērle, lielākā sudraba pils pasaulē- "Nākotnes pils. 3001", sudrabā iemūžinātais Vecās Derības sižets - "Noasa šķirsts" un "Kains un Ābels", uz leģendas balstīta skulptūra "Turaidas roze", muzikālais kauss "Akordeons" un citi. Meistara mākslas darbi stāsta par pasauli, kur blakus skaudībai un alkatībai dzīvo uzupurēšanās un altruisms, kur mīlestība mijas ar naidu, kur dzīvība uzvar nāvi. 
 
Sudrabkaļa radošā darbnīca piedāvā:

📍 Talismana izgatavošanu - visu slikto, ko Jūs savā dzīvē esat pieredzējuši, ar domām ielikt sudrabā un, ar liesmas palīdzību sakausējot, transformēt to. Tas veidos jaunu dzīves sākumu, tādējādi izgatavosiet sev talismanu turpmākajai dzīvei, kas nesīs aizsardzību, veiksmi un veselību;

📍 Jaunlaulātiem piedāvā izgatavot sudraba dzimtas zariņu;

📍 Iemūžināt kāzu dienu vai citus nozīmīgus brīžus ar iegravētu lapiņu uz Mīlestības un draudzības vārtiem.
Izstādēs apmeklētājiem ir iespēja uzzināt katra darba stāstu un nozīmi, aplūkot gleznotāja Artura Auzera dabas ainavas un pieteikties meistardarbnīcām. Mākslinieka sudraba skulptūrās dabas elementi kā simboli pauž cilvēku attiecību problēmas, vērtības, mainīgos dzīves ceļus un dveš pasaules elpu.
Atrašanās vieta
Limbaži, Burtnieku iela 4 (Vecais rātsnams)
lat: 57.5150428036769; lon: 24.71359299981616
Kontakti
Darba laiks
Atvērts apmeklētājiem no trešdienas līdz sestdienai no pl. 11-17 un svētdienā no pl.11-15.
Muzejs pirmdienās un otrdienās slēgts.

Svētku dienās no 23. jūnija līdz 29.jūnijam muzejs SLĒGTS!
Cena
Ieejas cena:
pieaugušajiem – 5 EUR
pensionāriem – 4 EUR
skolēniem, studentiem – 2,50 EUR
pirmsskolas vecuma bērniem – bezmaksas
grupām tiek piemērotas atlaides.
TUVUMĀ ESOŠI OBJEKTI

Limbažu Vecais rātsnams un sienu gleznojumi

Adrese:Burtnieku iela 4, Limbaži
Tālrunis:+371 26351433, +371 28622379

Pasteļtoņos gleznoti kuģi, klintis, cilvēki, nami, ainavas: motīvi it kā no pasakām, it kā no flāmu glezniecības… Tāda aizplīvurota pasaule dveš no minētā nama mansarda stāva sienu gleznojumiem. Tādus savulaik pasūtījis kāds Braunšveigs, par kuru zināms visai maz, toties pateicoties namatēva gaumes izjūtai, nu viņa vārds tiek bieži še daudzināts. Mūsdienās šie sienu gleznojumi atzīti par valsts nozīmes mākslas pieminekli. 

lasīt vairāk ››

Mīlestības un draudzības vārti

Adrese:Burtnieku iela 4 (pagalmā), Limbaži

Burtnieku kvartāla vidū apskatāmi sudrabkaļa Oļega Auzera darinātie "Mīlas un draudzības vārti". Mīlas vārtu viena puse simbolizē vīrišķo pusi, tur skatāmi ozolzari, ozollapas un zīles. Mīlas vārtu otra puse, kurā redzamas ābeles lapas un ābeļu ziedi – simbolizē sievišķo pusi. Pēc jaunā pāra vēlēšanās, iespēja pasūtīt un piekarināt savu misiņa lapiņu ar vārdiem un laimīgo datumu.

lasīt vairāk ››

Limbažu novada pašvaldības dzimtsarakstu nodaļa

Adrese:Rīgas iela 16, Limbaži‍
Tālrunis:64070750, 28612532
Limbažu novada Dzimtsarakstu nodaļā par svinīgu laulību ceremoniju vietu ir noteikta: Rātsnama zāle, Rātsnama telpa, Bīriņu un Igates pilis. lasīt vairāk ››

Improvizācijas leļļu teātra studija "Ilze"

Adrese:Burtnieku iela 2, Limbaži
Tālrunis:+ 371 20590799
Bezmaksas radošā darbnīca, kurā ikviens interesents var mācīties izgatavot leļļu teātra lelles.
lasīt vairāk ››

Biedrība "9 Arodi"

Adrese:Torņa iela 1, Limbaži
Tālrunis:+371 22008808
Apvieno seno amatu meistarus, lai saglābtu latviešu tautas amatus un prasmes, organizē mācības, ekskursijas ar līdzdarbošanos, radošās darbnīcas- arī izbraukumos. lasīt vairāk ››
  Atpakaļ  izdrukātPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

© 2009-2023 Limbažu novada pašvaldība. Visas tiesības aizsargātas »