AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

Lauvaskalni

+1
Viesu nams „Lauvaskalni” atrodas neskartas dabas zonā. Lauvas kalnu (124,7 m.v.j.l) ieskauj Augstrozes Lielezers, meži un vairāki purvi, kuros aug dažādi aizsargājami augi, kā arī zilenes, mellenes, lācenes un dzērvenes. Pirts ar kamīnzāli 24 personām, baseins. Lapene ar galdu 24 personām.

Naktsmājas

Viesu mājā 3 stāvos ir izvietotas 7 divvietīgas istabiņas (gultas pēc izvēles kopā vai atsevišķi) un viena liela ģimenes istaba ar 4 guļvietām un bērnu gultiņu. Divām istabiņām ir balkoni, no viena paveras skaists skats caur kokiem uz Augstrozes ezeru. Katrā stāvā ir labiekārtotas tualetes un dušas telpas. Viesiem tiek nodrošināti mazgāšanās līdzekļi, tualetes piederumi un dvieļi. Pirmajā stāvā atrodas virtuve, kurā ir viss nepieciešamais aprīkojums, lai jūs varētu paši vai arī ar saimnieces palīdzību sagatavot sev gardu maltīti no jūsu līdzpaņemtās pārtikas.

Lauku pirtiņa

Pirtiņa izvietota atsevišķi no viesu mājas divstāvīgā ēkā. Pirmajā stāvā viesu rīcībā ir pulcēšanās telpa, pirts, tualete, dušas telpa ar mazu baseinu un saimniecības istaba. Otrajā stāvā atrodas kamīnzāle ar lielu saimes tipa galdu ar ietilpību līdz 24 cilvēkiem.

Pirts sagatavošanai nepieciešamas apmēram 5 stundas (2,5 stundas akmeņu uzkarsēšanai, 2,5 stundas pirtiņas uzsilšanai), toties rezultāts pārsteigs jebkuru pirts skeptiķi – siltums ir patīkams, maigs un dziļš, neskatoties uz augsto temperatūru. Siltums pirtī saglabājas teju 2 dienas. Tiem, kas mīl kārtīgi nopērties, ir pieejamas bērza un ozollapu slotas.

Lapene ar grillu

Lapenē ir ierīkots grills, kā arī ir pieejami grilla piederumi cepšanai. Tā ir iemīļota vieta ģimenēm ar bērniem vai draugu kompānijām pirms došanās uz pirtiņu vai tikko nomakšķerētas zivs vai citas gaļas un dārzeņu cepšanai uz grilla. Aiz lapenes atrodas ugunskura vieta, kuru viesi labprāt izmanto pēc saulrieta.

Kūpinātava

Lai arī maza un necila, kūpinātava darbojas lieliski – 2 stundu laikā kādas 4 vistiņas gatavas nobaudīšanai draugu kompānijā.

Banketi

Svinībām un semināriem galdus (līdz 35 pers.) klājam sadarbībā ar vietējiem ēdināšanas uzņēmumiem.

 Laivu noma

Viesu rīcībā ir 3 laivas – viena četrvietīgā un 2 divvietīgās laivas, kuras var izmantot gan makšķerēšanai, gan atpūtas izbraucieniem Augstrozes Lielezerā (ezers atrodas 200 m no viesu mājas).

Makšķerēšana un atpūta Augstrozes Lielezerā

Augstrozes Lielezers ir 400 ha liels un atrodas Augstrozes dabas lieguma zonā Lauvaskalna pakājē. Vidējais ezera dziļums ir 2,3 m, bet maksimālais dziļums - 4,2 m. Šeit mīt zandarts, līdaka, plaudis, rauda, līnis, karūsa, asaris, ķīsis, grundulis, akmeņgrauzis, sudrabkarūsa u.c. skat. www.ezeri.lv . Kopš 2010. gada augusta makšķerēšanai Augstrozes Lielezerā ir nepieciešamas licences, kuras var iegādāties Ezeru apsaimniekošanas pašvaldību aģentūras ALDA noteiktajās vietās, kā arī pie mums - viesu namā „Lauvaskalni”.

Dabas taka

Mūsu viesiem ir iespēja izbaudīt neaizmirstamu pastaigu pa dabiski iemīto un mežonīgo taku gar ezeru. Ik pēc 100 m šeit ieraudzīsiet milzīgus simtgadīgus ozolus, katru savādāku, ar savu unikālo piedzīvoto dabas ietekmi, kā arī spēku. Ir zināms, ka gadsimtu atpakaļ Lauvaskalna īpašnieks barons Gersdorfs ir veidojis parku, iestādot ozolus gar ezera malu. Laika gaitā ozoliem apkārt ir saaudzis mežs un tagad mēs varam baudīt šeit izveidojušos dabisko vidi. Kā jau dabas lieguma zonā, šeit ir daudz dabiski nokritušu, kā arī bebru nograuztu koku, kas taku brīžiem padara par mazu šķēršļu joslu un neaizmirstamu piedzīvojumu bērniem un pieaugušiem. Atpūtai no pastaigas ik pēc brīža ezermala piedāvā kādu skaistu atpūtas oāzīti. Atgriežoties no pastaigas, lai arī ir mazs nogurums, gan dvēsele, gan miesa jūtas piesātināta un atveldzējusies.

Atrašanās vieta
Augstroze, Umurgas pag.
lat: 57.520617; lon: 25.025139
Pieejamība

Kontakti
+371 29672543, +371 27057936
Cena
Divvietīga istabiņa (bez brokastīm) – 35 EUR
Trīsvietīga istabiņa (bez brokastīm) - 40 EUR
Ģimenes istaba (4 guļvietas + bērnu gultiņa) - 45 EUR
Svinību zāles īre – 60 EUR
Pirts īre uz vakaru līdz 6 pers. – 60 EUR
Pirts īre uz vakaru līdz 20 pers. – 75 EUR (bez guļvietām, pirts izmantošanai jāņem līdzi savi papildus dvieļi)
Visa kompleksa īre sestdien/svētdien – 400 EUR
Visa kompleksa īre nedēļas nogale (piektdiena – svētdiena) – 600 EUR
Visa kompleksa īre pirmdiena – ceturtdiena – 600 EUR
Visa kompleksa īre nedēļa – 1000 EUR
TUVUMĀ ESOŠI OBJEKTI

Augstrozes Lielezera dabas taka

Gar Augstrozes Lielezeru izveidota ~ 1 km gara pastaigu taka. Tā sākotnēji no stāvlaukuma pie īpašuma "Saullēkti" ved cauri mežam līdz ezeram, kur ~ 550 metrus garā apses koka laipa izvijas gar purvaino ezera dienvidu galu, skatam paverot skaistus skatu punktus uz ezeru, kur ierīkotas arī pāris nelielas atpūtas vietas ar soliņiem.

lasīt vairāk ››

Augstrozes Lielezers

Tālrunis:+371 26142812
Licencēta makšķerēšana lasīt vairāk ››

Augstrozes ev. – lut. baznīca

Adrese:Augstrozes baznīca, Umurgas pag., Limbažu nov.,
Tālrunis: +371 29127163
Baznīca celta 1798. gadā, vēlāk tās altāris pārvietots uz 1859. gadā celto mūra baznīcu. 1968. gadā baznīcu slēdz un ierīko labības noliktavu, seno altāri pārved uz Rundāles pils muzeju. Augstrozes draudze savu darbību atjauno 1991. gadā, baznīcu restaurē, tās altāris ieguvis sākotnējo izskatu un atdots Augstrozes ev. – lut. baznīcai. lasīt vairāk ››

Augstrozes evanģēliski luteriskā baznīca

Adrese:Augstrozes baznīca, Umurgas pag., Limbažu nov.
Tālrunis:+371 29127163
Augstrozes evaņģēliski luteriskā baznīca ir ļoti iecienīta laulību ceremoniju vieta. Baznīca atrodas gleznainā vietā, romantiska dīķa ieskauta. Ir sens baznīcas dārzs ar simtgadīgām lapeglēm, pēc ceremonijas tur labprāt uzkavējas jaunais pāris ar viesiem. Baznīca ir celta 1859. gadā, tā var lepoties ar savu 18. gs. baroka altāri, kas saglabājies vēl no iepriekšējās koka baznīcas. I.Ziedonis grāmatā "LATVIJA MAN" Augstrozes baznīcu izcēlis kā vienu no viņa mīļākajām, skaistākajām vietām. Baznīca var uzņemt 160 viesus. Varam piedāvāt laulību ceremoniju, ļoti kvalitatīvu mūziku( ērģelniece A. Jurisone beigusi Norvēģijas E.Grīga mūzikas akadēmiju) un baznīcas dārzu, kur iespējams saklāt viesiem cienasta galdu. lasīt vairāk ››

Liepleju Elku ozoli

Adrese: Umurgas pag., netālu no "Liepleju" mājām

Sena kulta vieta. Tie saredzami pāri dīķim no Augstrozes baznīcas puses. Kādreiz ir bijuši 6 ozoli, tagad to ir 4. Padomju laikā Liepleju Elku ozolus nosauca par A.Pumpura ozoliem. Ozolu izmēri: 4,30; 4,10; 4,0; 4,65.

lasīt vairāk ››
  Atpakaļ  izdrukātPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

© 2009-2024 Limbažu novada pašvaldība. Visas tiesības aizsargātas »