AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

Jūrtaka

Jūrtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E9 daļa gar Baltijas jūras piekrasti. Tā sākas pie Lietuvas – Krievijas robežas Nidas ciemā Lietuvā un ved cauri Latvijai līdz Tallinas ostai Igaunijā.

Ainavu un skatu ziņā – visdaudzveidīgākais Jūrtakas posms Latvijā ir Vidzemes piekraste, kurā ir gan smilšains, gan akmeņains liedags, piekrastes pļavas, niedrāji, kāpas, smilšakmens atsegumi, meži, zemesragi un nelieli līcīši, zvejnieku ciemati, krodziņi, mazo upju grīvas. Jūrtaka vijas cauri Carnikavai, Saulkrastiem, Zvejniekciemam, Salacgrīvai un Ainažiem.

Nosaukums Lietuvā: Jūrų takas
Nosaukums Latvijā: Jūrtaka
Nosaukums Igaunijā: Ranniku matkarada

Garums: ~ 1420 km, 70-72 dienas 

  • Lietuvā – 216 km, 10-12 dienas
  • Latvijā – 581 km, 30 dienas
  • Igaunijā – 622 km, 30 dienas

Maršruts sadalīts ~ 20 km garos posmos ar nakšņošanas un transporta iespējām.

Segums: smilšainas vai akmeņainas pludmales, piejūras pļavas, meža ceļi un takas, lauku ceļi, asfaltētu ceļu nomales un pilsētās ietves ar asfalta segumu. 

Vidzemes piekrastē Jūrtaka šķērso mazās upītes, kas vasarā parasti ir pārbrienamas. Šajā Jūrtakas posmā atrodas Gaujas un Salacas upju grīvas, kurām var apiet apkārt pa tiltiem. Carnikava un Salacgrīva ir slavenas ar nēģiem, kas tiek gatavoti pēc īpašām vietējo zvejnieku receptēm. Duntē apskatāms slavenā melu stāstnieka barona Minhauzena muzejs. Randu pļavas ir nozīmīga putnu migrācijas un ligzdošanas vieta. Īsi pirms Igaunijas, lai apietu zāļaino un ar niedrēm apaugušo krastu, maršruts ved pa meža takām.

Posms:
27.posms Saulkrasti- Lauči (https://baltictrails.eu/lv/coastal/day/24)
28.posms Lauči- Tūja (https://baltictrails.eu/lv/coastal/day/28)
29.posms Tūja- Svētciems (https://baltictrails.eu/lv/coastal/day/29)
30.posms- Svētciems-Ainaži (https://baltictrails.eu/lv/coastal/day/30)

Atrašanās vieta
lat: 57.368107; lon: 24.400892
Kontakti
TUVUMĀ ESOŠI OBJEKTI

Pārgājiens "Lauči - Tūja" (Jūrtakas 28. diena)

Adrese:"Lauči", Skultes pagasts
Tālrunis:26463025
Izcili ainavisks Vidzemes krasta posms ar daudziem akmeņainiem zemesragiem un akmeņiem jūrā, kas mijas ar maziem, smilšainiem līcīšiem, kuros ietek mazu upīšu un urgu vasarā izsīkstošās tērcītes. lasīt vairāk ››

Lielais Lauču akmens

Adrese: Skultes pag.
Tālrunis:26350536
Vairāk nekā 2 m augsts un aptuveni 70 tonnu smags jūrakmens, saukts arī par “Akmeņu karali”. Izskalots no jūras 1853.g. Valsts nozīmes aizsargājamais dabas objekts. lasīt vairāk ››

Mazais Lauču akmens

Adrese: Lauči, Skultes pag., Limbažu nov.
Atrodas ap 150 m no Lielā Lauču akmens uz Rīgas pusi, liedagā. Tā augstums – 2m, apkārtmērs- 9,6m, virszemes tilpums- 10 m. Akmens ir Valsts aizsargājams dabas objekts. lasīt vairāk ››

Lauču Zīmju akmens

Adrese: Skultes pag., Limbažu novads

Atrodams starp Lielo un Mazo Lauču akmeni, neliela strautiņa malā. Reizēm pēc lielākām vētrām šis akmens ir apklāts ar smiltīm.

lasīt vairāk ››

Lauču akmens

Adrese:Skultes pag., Laučakmens
Tālrunis:+371 26350536
Klājam un noformējam galdus viesībām. Sniedzam arī cita veida palīdzību viesību (kāzu, kristību, dzimšanas dienu u.c.) organizēšanā un vakara vadīšanā!

lasīt vairāk ››
  Atpakaļ  izdrukātPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

© 2009-2024 Limbažu novada pašvaldība. Visas tiesības aizsargātas »