AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE
6. jūlijs, 2023.

Nordic Youth Sailing Championships 2023

No 24.jūlija līdz 29.jūlijam Kuivižos, pirmo reizi Latvijā notiks Ziemeļvalstu čempionāts burāšanā jauniešiem, kur vairāk kā 250 dalībnieki no 7 valstīm cīnīsies par labākā burātāja titulu.

Salīdzinājumam 2022.gadā Ziemeļvalstu čempionāts burāšanā jauniešiem notika Somijā kopā vienojot 189 jaunos burātājus.

Sacensību dalībnieki Kuivižos ieradīsies jau 24.jūlijā. 25.jūlijā notiks pirmie treniņi jūrā un plkst. 19 sekos čempionāta atklāšanas ceremonija Salacgrīvā un gājiens no Bocmaņa laukuma uz Salacgrīvas jahtu ostu “Bura”.

Ziemeļvalstu čempionāts burāšanā jauniešiem sāksies 26.jūlijā Kuivižos, kur Latvijas, Lietuvas, Igaunijas Dānijas, Zviedrijas, Norvēgijas un Somijas sportistiem tiks dots pirmais starts sacensībām. Burātāji piecu dienu laikā sadalīs uzvarētāju titulus četrās laivu klases: Optimist, ILCA4, ILCA6 un vējdēļi iQFOiL. Visvairāk šogad jauniešu pārstāvēta ir Optimist klase ar 185 dalībniekiem, kur 2 jaunākajiem dalībniekiem ir tikai 10 gadi. Visvairāk dalībnieku pārstāvēta ir Igaunija ar 47 burātājiem, pēc tam seko Zviedrija un Latvija, kur katru valsti pārstāvēs 43 burātāji. Somiju šogad čempionātā pārstāvēs 36 burātāji, Dāniju 34 burātāji, Norvēģiju 22 burātāji un Lietuvu 21 burātājs. Šajā čempionātā šobrīd jau ir pieteikusies 101 burātāja un 145 burātāji.

28.jūlijā Salacgrīvas pilsētas iedzīvotājiem un apmeklētājiem būs iespēja arī klātienē vērot Optimist klases komandu sacensības, kas notiks plkst.11 Salacas upē pie Salacgrīvas jahtu ostas “Bura”.

Čempionāts noslēgsies 29.jūlija pievakarē ar čempionāta uzvarētāju apbalvošanu pie sacensību centra “Kapteiņu osta” jahtkluba ēkas.

Pasākumu organizē Kuivižu jahtklubs sadarbībā ar Latvijas Zēģelētāju savienību.

Atbalsta: Limbažu novada pašvaldība, Latvijas sporta federāciju padome, Kapteiņu osta un Regate Takats.

Vairāk informācijas un sacensību rezultāti čempionāta “Nordic Youth Sailing Championships 2023” oficiālajās lapās : www.manage2sail.com un sociālajā vietnē Facebook https://www.facebook.com/Kuivizi2023/ .

Kristaps Močāns e-pasts: kristaps.mocans@gmail.com Kontakttālrunis 26562000

Autors: Kristaps Močāns

Titulbilde
  AtpakaļPastāsti draugiem