AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

Limbažu muzejs

Burtnieku iela 7. 19.gs. sākumā celtajā Rīgas rātes jaunajā pilī jeb Pilsmuižas pārvaldnieka ēkā iekārtota vēstures ekspozīcija un izstāžu zāles.

Muzeja darba laiks vasaras sezonā P.-Sv. no 10-18.
Ieejas cena: pieaugušajiem 0.60 Ls, skolēniem, pensionāriem 0.30 Ls, pirmsskolas vecuma bērniem muzeja apmeklējums- bez maksas.

Limbažu muzejs piedāvā saviem apmeklētājiem ekskursijas muzejā, pilsētā, muzejpedagoģiskās programmas par dažādām vēsturiskajām tēmām, piemēram- maizes programmu, iepazīstināšanu ar lauku darba rīkiem, latviešu gadskārtu svinēšanu, iepazīstināšanu ar arhitektūras stiliem mūsu pilsētā, vēsturiskajiem tērpiem u.c.. Īpaši populāra un pieprasīta ir kāzu svinēšana pēc senlatviešu tradīcijām. Ļoti labi izdevās „Muzeju nakts 2006” pasākums. Pēc klientu pieprasījuma esam tēlojuši pat spokus pilsdrupās. Ir laba sadarbība ar dažādām firmām, pēc kuru pieprasījuma arī darbojamies.

Atrašanās vieta
Burtnieku iela 7, Limbaži
lat: 57.515964; lon: 24.713235
Kontakti
64070632
Darba laiks
Sezonā no 15.05.-15.09. O.-S.10-18, P.Sv.-slēgts, nesezonā no 16.09.-14.05. O.-S. 10-17, P.Sv. slēgts (ar iepriekšēju pieteikšanos)
TUVUMĀ ESOŠI OBJEKTI

Limbažu viduslaiku pilsdrupas un skatu tornis

Adrese:Burtnieku iela 7, Limbaži
Tālrunis:+371 64070632

Pils senie mūri ir liecinieki laikam, kad pilsēta bija Hanzas savienības dalībniece. No pils vārtu torņa, kurā saglabājušies unikālie vārti ar paceļamo restu fragmentiem, paveras skats uz Limbažu vecpilsētas sarkanīgajiem jumtiem. apkārtnes ainava daļēji ļauj nojaust, ka pils ir viena no senākajām Latvijas fortifikācijas aizsardzības būvēm. Tā savulaik bijusi Rīgas arhibīskapa rezidence.


lasīt vairāk ››

Limbažu muzejs

Adrese:Burtnieku iela 7, Limbaži
Tālrunis:+371 64070632

19.gs. sākumā celtajā Rīgas rātes jaunajā pilī jeb Pilsmuižas pārvaldnieka ēkā iekārtota vēstures ekspozīcija un izstāžu zāles. Ierīkota patstāvīga ekspozīcija Latvijas Valsts himnas autoram Baumaņu Kārlim. Muzeja 1. stāva zālē rekonstruēts 19.gs. 2. puses interjers, izmantojot Limbažos un apkārtnē lietotas autentiskas mēbeles . Izstādes apmeklētāji gūs ieskatu ne tikai par Baumaņu Kārļa dzīvi, bet arī priekšstatu par saimnieciskajām norisēm un saviesīgo dzīvi laikā, kad Limbažos dzīves nogali pavadīja Baumaņu Kārlis.


lasīt vairāk ››

Ievešana vīra un sievas kārtā pēc senajām latviešu tradīcijām Limbažu muzejā

Adrese:Burnieku iela 7, Limbaži
Tālrunis:+371 64070632
Kāzu programmas laikā jaunlaulātie, kopā ar saviem viesiem „izspēle” dažus momentus no senās latviešu kāzu tradīcijas, kā arī veic dažādus uzdevumus- ieiešanu vīra mājā, mārtošanu u.c.

Arhibīskapa pilsdrupu skatu tornī vai pilskalnā piedāvājam malkot šampanieti un veikt dažādus uzdevumus. Par papildus samaksu ir iespēja iestiprināties ar kafiju, tēju, kliņģeri, pīrādziņiem.

Vecā ugunsdzēsēju depo tornī jaunais pāris var rakstīt vēstules ar
tinti un stārķa spalvu uz īpaša vēstuļpapīra , dzert šampanieti vai iezvanīt kāzu zvanu par godu īpašajai dienai.

Šo programmu reizēm, svētku kuplināšanai, izmanto arī kāzu atceres jubilejās. Kāzu organizatori, iepriekš sazinoties, var vienoties arī par īpašiem momentiem programmas laikā.
lasīt vairāk ››

Limbažu Vecais rātsnams un sienu gleznojumi

Adrese:Burtnieku iela 4, Limbaži
Tālrunis:+371 26351433, +371 28622379

Pasteļtoņos gleznoti kuģi, klintis, cilvēki, nami, ainavas: motīvi it kā no pasakām, it kā no flāmu glezniecības… Tāda aizplīvurota pasaule dveš no minētā nama mansarda stāva sienu gleznojumiem. Tādus savulaik pasūtījis kāds Braunšveigs, par kuru zināms visai maz, toties pateicoties namatēva gaumes izjūtai, nu viņa vārds tiek bieži še daudzināts. Mūsdienās šie sienu gleznojumi atzīti par valsts nozīmes mākslas pieminekli. 

lasīt vairāk ››

Limbažu novada pašvaldības dzimtsarakstu nodaļa

Adrese:Rīgas iela 16, Limbaži‍
Tālrunis:64070750, 28612532
Limbažu novada Dzimtsarakstu nodaļā par svinīgu laulību ceremoniju vietu ir noteikta: Rātsnama zāle, Rātsnama telpa, Bīriņu un Igates pilis. lasīt vairāk ››
  Atpakaļ  izdrukātPastāsti draugiem 
Piesakies jaunumiem

© 2009-2023 Limbažu novada pašvaldība. Visas tiesības aizsargātas »