AINAŽI SALACGRĪVA LIMBAŽI ALOJA un STAICELE

Dzīvā Sudraba muzejs

Adrese:Burtnieku iela 4, Limbaži
Tālrunis:+371 29356858
Sudrabkaļa Oļega Auzera dzīves ieguldījuma ekspozīcija savij mākslu, filozofiju un darbu ar sudrabu izsmalcinātās skulptūrās. lasīt vairāk ››

Limbažu viduslaiku pilsdrupas un skatu tornis

Adrese: Burtnieku iela 7, Limbaži
Tālrunis:+371 28682410
Pils ir viena no senākajām Latvijas fortifikācijas aizsardzības būvēm. lasīt vairāk ››

Limbažu muzejs

Adrese: Burtnieku iela 7, Limbaži
Tālrunis: 64070632
Burtnieku iela 7. 19.gs. sākumā celtajā Rīgas rātes jaunajā pilī jeb Pilsmuižas pārvaldnieka ēkā iekārtota vēstures ekspozīcija un izstāžu zāles.
lasīt vairāk ››

Lielezera dabas taka un putnu vērošanas tornis

Adrese:
Tālrunis: 64070608
Taka atrodas Limbažu pašā centrā un ved gar ezera krastu. Šeit ierīkotas gan pastaigu laipas, gan skatu tornis, labiekārtota pludmale un bērnu laukums. Iespējami izbraucieni pa ezeru, makšķerēšana, kā arī sauļošanās smilšainajā pludmalē. lasīt vairāk ››

Piemineklis komponistam Baumaņu Kārlim

Adrese:Dailes un Cēsu ielas stūris, Limbaži
Tālrunis:
Pieminekļa autoru (tēln. Z.Rapa, J. Rapa) ideja bija fiksēt brīdi, kad tikko būtu nodziedāta “Dievs, svētī Latviju!” Diriģents sastindzis kā pielūgsmē nogrimis pārdomās. lasīt vairāk ››

Vecais ugunsdzēsēju depo

Adrese: Torņa iela 3, Limbaži
Tālrunis: +371 64070632
Vecais ugunsdzēsēju depo ir īstā vieta, kurp doties, lai uzzinātu par to, kā senāk Limbažos dzēsa ugunsgrēkus, cik bieži tie notika. lasīt vairāk ››

Katvaru muižas parks

Adrese: Katvaru pag., Katvari
Interesantas ir liepu alejas, no kurām pati grandiozākā ir augšējā terasē – tur atrodamas 400 gadus vecas, četrus līdz piecus metrus resnas liepas. lasīt vairāk ››

Skydive Latvia

Adrese:Langači, Limbažu pag., Limbažu nov.,
Tālrunis:+371 20164579
Izpletņlēkšanas apmācība un lēcieni tandēmā ar starptautiski sertificētiem instruktoriem. lasīt vairāk ››

Limbažu Vecais rātsnams un sienu gleznojumi

Adrese:Burtnieku iela 4, Limbaži
Tālrunis:+371 26351433, +371 28622379

Pasteļtoņos gleznoti kuģi, klintis, cilvēki, nami, ainavas: motīvi it kā no pasakām, it kā no flāmu glezniecības… Tāda aizplīvurota pasaule dveš no minētā nama mansarda stāva sienu gleznojumiem. Tādus savulaik pasūtījis kāds Braunšveigs, par kuru zināms visai maz, toties pateicoties namatēva gaumes izjūtai, nu viņa vārds tiek bieži še daudzināts. Mūsdienās šie sienu gleznojumi atzīti par valsts nozīmes mākslas pieminekli. 

lasīt vairāk ››

Himna un Baumaņu Kārlis

Adrese:Cēsu un Dailes ielu stūris

Limbažos atrodas divi pieminekļi veltīti Latvijas Valsts himnas autoram Baumaņu Kārlim. pirmo 1920.gadā - 15 gadus pēc komponista nāves - Gustava Šķiltera veidotu, atklāja viņa atdusas vietā Limbažu kapos (Jūras ielas kapos), bet otru 1998.gadā Limbažu vecpilsētā (Dailes un Cēsu ielu krustojumā), piedaloties toreizējam Valsts prezidentam Guntim Ulmanis. Tā autori ir tēlnieki Juris Rapa un Zigrīda Rapa. Piemineklis ataino Baumaņu Kārli pēc dziesmas nodiriģēšanas.

lasīt vairāk ››

Limbažu viduslaiku pilsdrupas un skatu tornis

Adrese:Burtnieku iela 7, Limbaži
Tālrunis:+371 64070632

Pils senie mūri ir liecinieki laikam, kad pilsēta bija Hanzas savienības dalībniece. No pils vārtu torņa, kurā saglabājušies unikālie vārti ar paceļamo restu fragmentiem, paveras skats uz Limbažu vecpilsētas sarkanīgajiem jumtiem. apkārtnes ainava daļēji ļauj nojaust, ka pils ir viena no senākajām Latvijas fortifikācijas aizsardzības būvēm. Tā savulaik bijusi Rīgas arhibīskapa rezidence.


lasīt vairāk ››

Limbažu muzejs

Adrese:Burtnieku iela 7, Limbaži
Tālrunis:+371 64070632

19.gs. sākumā celtajā Rīgas rātes jaunajā pilī jeb Pilsmuižas pārvaldnieka ēkā iekārtota vēstures ekspozīcija un izstāžu zāles. Ierīkota patstāvīga ekspozīcija Latvijas Valsts himnas autoram Baumaņu Kārlim. Muzeja 1. stāva zālē rekonstruēts 19.gs. 2. puses interjers, izmantojot Limbažos un apkārtnē lietotas autentiskas mēbeles . Izstādes apmeklētāji gūs ieskatu ne tikai par Baumaņu Kārļa dzīvi, bet arī priekšstatu par saimnieciskajām norisēm un saviesīgo dzīvi laikā, kad Limbažos dzīves nogali pavadīja Baumaņu Kārlis.


lasīt vairāk ››

Mīlestības un draudzības vārti

Adrese:Burtnieku iela 4 (pagalmā), Limbaži

Burtnieku kvartāla vidū apskatāmi sudrabkaļa Oļega Auzera darinātie "Mīlas un draudzības vārti". Mīlas vārtu viena puse simbolizē vīrišķo pusi, tur skatāmi ozolzari, ozollapas un zīles. Mīlas vārtu otra puse, kurā redzamas ābeles lapas un ābeļu ziedi – simbolizē sievišķo pusi. Pēc jaunā pāra vēlēšanās, iespēja pasūtīt un piekarināt savu misiņa lapiņu ar vārdiem un laimīgo datumu.

lasīt vairāk ››

“Centra kiosks” – ārtelpas vitrīna

Adrese:Cēsu iela 1, Limbaži

Atjaunotā koka konstrukcijas vitrīna/stiklots paviljons kopē Limbažu vēsturiskā centra Kiosku, kas tika uzstādīts vecpilsētas centrā, Tirgus laukumā 1935. gadā. Kiosks, kā arī SHELL benzīntanks savdabīgā veidā iemarķēja vietu pilsētas vēsturiskajā centrā no kuras tika iemērīta viduslaiku pilsēta.

lasīt vairāk ››

Strūklaka "Kamols"

Adrese:Rīgas iela 16, Limbaži

Iespējams, lielākais kamols Latvijā - 3,5 metrus augsta, tumsā izgaismota strūklaka, kas ataino Limbažu novada simbolu. Strūklakas dizaina autors Gunārs Platpīrs par šo darbu ieguva 1. vietu "Gada balvas dizainā 2013" kategorijā "Ārtelpas objektu dizains"

lasīt vairāk ››

Strūklaka "Pieneņpūkas"

Adrese:Jaunās un Zāles ielas krustojums, Limbaži.

Četras neliela izmēra strūklakas īpaši iecienījuši bērni, jo karstā vasarā ap "pieneņu galvām" veidojas smalks ūdens mākonis, ko tā vien gribas pataustīt.

lasīt vairāk ››

“Mazezera strūklaka”

2020. gada 30. aprīlī Limbažu Mazezerā atklāts jauns vides objekts “Mazezera strūklaka”. lasīt vairāk ››

Ģildes iela

Veidojusies 14.gs. Apbūvēta 18. gs. beigās un 19. gs. Uz šīs ielas atrodas nams, kurā par fotogrāfa K. Sarkangalvja palīgu strādājis gaišreģis Eižens Finks. Gids, vadājot pastaigā pa pilsētu, parādīs arī, kur uz Ģildes ielas atradies pilsētas cietums.

lasīt vairāk ››

Kristus Apskaidrošanas Pareizticīgo baznīca

Adrese: Klostera iela 8
Tālrunis:+371 64022178

Limbažu pareizticīgo draudze ir viena no vecākajām Latvijā. Greznā baznīca celta 1900.-1903.gadā neobizantiešu stilā pēc trīsdaļu tipa projekta, tā izveidojusies Livonijas laika klostera teritorijā. Lielākā pareizticīgo baznīca Vidzemē ārpus Rīgas.

lasīt vairāk ››

Limbažu Sv. Jāņa ev. luterāņu baznīca

Adrese: Lībiešu iela 2
Tālrunis: +371 29430665

Mūra baznīca celta 1679.–1680. g. pēc būvmeistara R. Bindenšū projekta par Rīgas rātes līdzekļiem. Ēka vairākkārt cietusi ugunsgrēkos. Starp baznīcu un 20.gs. 30. gados celto slimnīcu atrodas lībiešu pils aizsardzībai rakts grāvis. baznīcas dārzā atrodas 1923. gadā pēc arhitekta P. Kundziņa meta celtais piemineklis 1914.-1920. gadā Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušajiem Limbažu apkārtnes cīnītājiem. Pieminekļa atklāšanā 1923. gadā piedalījās Latvijas Valsts prezidents Jānis Čakste.

lasīt vairāk ››
« iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 nākošā lapa »
Piesakies jaunumiem

© 2009-2024 Limbažu novada pašvaldība. Visas tiesības aizsargātas »